کتاب «اربعین جهانی دیگر» در سه فصل به اربعین می‌پردازد

کد مطلب: 9590  |  تاريخ: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۲۲:۱۷


معرفی کتاب اربعینی؛

کتاب «اربعین جهانی دیگر» در سه فصل به اربعین می‌پردازد

در اربعین، امکان تجربه یک جهان دیگر فراهم می‌شود و با کنش‌هایی در اجتماع دینی مواجه می‌شویم که به فراهم سازی امکان تجربه‌ای متعالی منجر می‌شود. تجربه‌ای که در اربعین اتفاق می‌افتد گویی پای خدا را در تاریخ باز می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در واقع این اثر جلد دوم کتاب «مدنیت، عقلانیت، معنویت در بستر اربعین» است که سه فصل دارد که در فصل اول سه نشست تخصصی درباره حماسه بزرگ اجتماعی، مذهبی و سیاسی اربعین شامل «اربعین؛ الهیات اجتماعی و تمدن‌زایی اسلامی»، «ظرفیت‌های اربعین در تحقق جامعه منتظر مهدوی» و «اربعین و ارتباطات فرهنگی» را بررسی کرده است.

در فصل دوم یازده گفتار درباره ابعاد گسترده اربعین ارائه شده است مانند جایگاه قیام حسینی در حرکت تاریخ، فهم اربعین در چارچوب مفهوم اجتماعی، ظرفیت‌های سیاسی‌ـ اجتماعی اربعین و...

فصل سوم کتاب نیز به مقالات مرتبط با این واقعه عظیم پرداخته است. مقالاتی همچون ظرفیت‌های تمدنی اربعین، نشانه‌هایی به رهایی؛ خرده‌روایت‌هایی از راهپیمایی اربعین، ابررویداد اربعین جلوه‌ای از گردشگری دینی.

کتاب اربعین جهانی دیگر به کوشش مسعود معینی پور و همکاری پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به همت انتشارات سوره مهر به بهای ۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است. برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/9590/کتاب «اربعین جهانی دیگر» در سه فصل به اربعین می‌پردازد

چاپ خبر