کارگاه تخصصی کاریکاتور «از ایده تا اجرا» برگزار می‌شود

کد مطلب: 8886  |  تاريخ: یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۵:۰۶


کارگاه تخصصی کاریکاتور «از ایده تا اجرا» برگزار می‌شود

کارگاه تخصصی کارتون و کاریکاتور با موضوع «از ایده تا اجرا»، با حضور فخرالدین دوست‌محمد در سنندج ویژه هنرمندان کارتونیست کردستانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سامان صولی مسئول خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان گفت: در این کارگاه که هنرمندان کارتونیست کردستانی حضور دارند، مؤلف کتاب «دنیای وارونه من» استاد فخرالدین دوست‌محمد از کارتونیست‌های مطرح کشور از استان کرمانشاه به عنوان مدرس کارگاه مراحل تولید یک اثر کارتون و کاریکاتور را از ایده تا اجرا بیان می‌کند و سپس شرکت کنندگان در کارگاه به تولید اثر می‌پردازند.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را در کنار ایجاد تعامل و تبادل اندیشه بین هنرمندان، ارتقای سطح فنی هنرمندان شرکت کننده عنوان کرد افزود: این کارگاه در ادامه کارگاه‌های برگزار شده و با فراهم‌آوری شرایط لازم فعالیت هنرمندان این رشته در استان برگزار می‌شود.

صولی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بالای استان در حوزه هنر کارتون و کاریکاتور گفت: در طول چند سال اخیر با تشکیل خانه کارتون و کاریکاتور و با حضور هنرمندان مطرح ضمن برگزاری جشنواره‌های استانی و کشوری با موضوع‌های سبک زندگی و فرهنگ شهروندی زمینه حضور این هنرمندان در جشنواره‌های داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم و علاوه بر برگزاری منظم جلسات و نشست‌های مربوط به هنرمندان این رشته تاکنون چندین دوره آموزشی کاریکاتور در سنندج برگزار و شرایط لازم حضور هنرمندان استان در ورک‌شاپ‌های برگزار شده در خارج از استان همچون کرمانشاه و خراسان شمالی نیز فراهم شده است.

وی بیان کرد: خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری استان کردستان به عنوان یکی از مراکز اصلی هنر کاریکاتور در طول مدت فعالیت چندین ساله خود توانسته است ضمن برپایی نمایشگاه‌های متعدد کاریکاتور، چندین جشنواره استانی، منطقه‌ای و کشوری را با موضوعات سبک زندگی اسلامی ایرانی، فرهنگ شهروندی، ترامپیسم و ... برگزار کند و هم‌اکنون با حضور هنرمندان مطرح این عرصه به عنوان یکی از مراکز مهم هنر کاریکاتور کشور شناخته شود.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/8886/کارگاه تخصصی کاریکاتور «از ایده تا اجرا» برگزار می‌شود

چاپ خبر