دو اثر سوره مهر نامزد دریافت جایزه ادبی «شهید اندرزگو» شد

کد مطلب: 8855  |  تاريخ: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۴:۲۲


دو اثر سوره مهر نامزد دریافت جایزه ادبی «شهید اندرزگو» شد

کتاب‌های «دو روایت از یک عکس» و «رؤیای بعد از ظهر» به عنوان نامزدهای نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو» معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «دو روایت از یک عکس» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی و «رؤیای بعد از ظهر» نوشته نیلوفر مالک در نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو»، در بخش داستان کودک و نوجوان نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو» مشخص شدند.

نامزدهای اعلامی بخش کودک و نوجوان، از میان کتب داستانی ارزیابی‌ شده توسط داورانِ منتخب معرفی شده‌اند. این نامزدها به قسمت آرای نخبگانی راه یافته‌اند و قرار است هفت نفر از نخگبان حوزه ادبیات کودک و نوجوان این آثار را بررسی کنند و به رأی بگذارند. دو اثری که بیشترین آراء را از آنِ خود کنند، به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب خواهند شد.

اولین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و نیز روایت تاریخ در دستور برگزاری است.

همچنین آثار تولیدی اعم از نشر و باز نشر در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار و طی مراسمی نیز سوم شهریور در حوزه هنری برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

برگزیدگان جایزه شهید اندرزگو در آیین سالانه اهدای این جایزه معرفی و تجلیل خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جوایز نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزه شهید سیدعلی اندرزگو اهدا می‌شود.

برای خرید کتاب «دو روایت از یک عکس» اینجا کلیک کنید.

برای خرید کتاب «رویای بعدازظهر» اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/8855/ دو اثر سوره مهر نامزد دریافت جایزه ادبی «شهید اندرزگو» شد

چاپ خبر