نمایش‌های مروج فرهنگ مهدوی در مساجد اجرا می‌شود

کد مطلب: 8470  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۱:۰۲


مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد:

نمایش‌های مروج فرهنگ مهدوی در مساجد اجرا می‌شود

زارعی گفت: اوقاتی در طول هفته منتسب به وجود نازنین امام زمان(عج) است، در نتیجه تصمیم داریم که با تدوین متون نمایشی و تولید تئاتر بر اساس آن‌ها مناسب با فضای مساجد، آثاری مروج فرهنگ مهدوی را برای نمازگزاران علاقه‌مند اجرا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، گفت: از دیرباز مؤمنان و منتظران مهدی موعود (عج) در اوقاتی همچون سه‌شنبه شب‌ها و یا شب‌های جمعه  در محافل مذهبی، مساجد، بقاع و اماکن زیارتی متوسل شده و برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت امام زمان (عج) دست به دعا برمی‌دارند.

وی ادامه داد: نمود بارز این اتفاق، محفلی است که سه‌شنبه هر هفته در مسجد مقدس جمکران به وقوع می‌پیوندد که طی آن عاشقان و دلسوختگان حریم اهل بیت(ع) با حضور در این مکان مقدس به راز و نیاز پرداخته و برای ظهور هرچه سریع‌تر بقیة‌الله(عج) دعا می‌کنند و البته روز جمعه نیز که متعلق به وجود نازنین ایشان است و در فرهنگ ایرانی و اسلامی عید محسوب می‌شود.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تصریح کرد: با توجه به فعالیت مناسبی که در دفتر تئاتر بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری شاهد آن هستیم و اقدامات سازنده‌ای در جهت تربیت و هدایت فعالان نمایشی در مساجد کشور صورت گرفته است؛ لذا مناسب دیدیم که از این ظرفیت در راستای ترویج هر چه بهتر و بیشتر فرهنگ مهدوی از رهگذر ابزار مؤثر تئاتر و هنرهای نمایشی استفاده کنیم.

وی افزود: در نتیجه این مرکز درصدد است تا با تولید و تدوین متون نمایشی درخور  و شایسته با مضامین و موضوعات مهدوی و فرهنگ انتظار زمینه را برای تولید و اجرای این آثار در مساجد و در ایامی که به آن اشاره شد فراهم سازد.

زارعی در پایان گفت: این آثار پس از تدوین در اختیار گروه‌های منتخب تئاتر بچه‌های مسجد در سراسر کشور قرار خواهد گرفت تا پس از تولید و آماده‌سازی از سوی ایشان در این ایام و دیگر اوقات معنوی در شبستان مساجد برای نمازگزاران علاقه‌مند به اجرا درآیند.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/8470/نمایش‌های مروج فرهنگ مهدوی در مساجد اجرا می‌شود

چاپ خبر