زبان هنر، لسانی نافذ و ماندگار بر افکار عمومی جهان است

کد مطلب: 8365  |  تاريخ: سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۹:۴۱


بیژن نوباوه وطن در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

زبان هنر، لسانی نافذ و ماندگار بر افکار عمومی جهان است

بیژن نوباوه وطن، نماینده سابق مجلس، درباره اثرگذاری هنر بر افکار عمومی جهان گفت: زبان هنر، لسان نافذ و ماندگار است و تاثیر ژرفی بر افکار عمومی مردم جهان می‌گذارد. برای همین است که دولتمردان آمریکایی گاهی از یک کاریکاتور در حد موضع‌گیری یک مقام رسمی عصبانی می‌شوند.

بیژن نوباوه وطن، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم و دهم، در گفت وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره تاثیر آثار هنری بر افکار عمومی جهان گفت: مهم‌ترین راه افشاگری ماهیت و هویت سیاه آمریکا استفاده از هنر است، این همان وسیله ای است خود آمریکایی ها از آن بهره می گیرند، هالیوود دستگاه تولید فیلم‌سازی عظیمی است که سالانه به اندازه تمام کشورهای مدعی، به اندازه همه کشورهای جهان فیلم تولید می‌کند، هنر اثربخشی متمایزی نسبت به وقایع شخصیت‌ها و رخدادها دارد. از همین رو توجه به هنر و بهره مندی از آن مسئله‌ای بسیار مهم است.

وی ادامه داد: زبان هنر، لسان نافذ و ماندگار است و تاثیر ژرفی بر افکار عمومی مردم جهان می‌گذارد. برای همین است که دولتمردان آمریکایی گاهی از یک کاریکاتور در حد موضع گیری یک مقام رسمی عصبانی می‌شوند. درست است که ما از نظر فنی به اندازه آن‌ها توسعه نداشته‌ایم، اما در شرایط امروز ما دست و پا بسته نیستیم، تولیدات فیلم، سریال، آثار تجسمی و سایر موضوعات اگر در مسیر افشای حقوق بشر آمریکایی باشد آن‌ها را عصبانی می‌کند، این عصبانیت یعنی ما توانسته‌ایم بر جریان افکار عمومی اثر بگذاریم که آن‌ها مجبور به بروز واکنش شده‌اند.

این نماینده ادوار مختلف مجلس تصریح کرد: ما باید با استیفای حقوق خود در مجامع بین المللی حرفمان را رساتر از گذشته به گوش مردم جهان برسانیم. آمریکا جنایات زیادی کرده است، بمباران شیمیایی سردشت، انفجار هواپیمای مسافربری و ده‌ها عملیات تروریستی دیگر متاسفانه در فضای بین المللی پیگیری حقوقی و قضایی نشده است، در حالی که خودشان اگر به ظاهر حقی را از دست داده اند به اندازه ای دست به شکایت و جریان سازی می زنند که موفق می‌شوند غرامت های سنگینی را نیز از ما بگیرند. ما باید با پیگیری های مجدانه در محاکم بین المللی نشان دهیم که قربانی تروریسم هستیم و در پشت این حوادث تلخ آمریکا نقش بازیگر اصلی را ایفا می کند.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/8365/زبان هنر، لسانی نافذ و ماندگار بر افکار عمومی جهان است

چاپ خبر