اسلام پرچمدار هنردوستی، هنرمندی و هنرپروری است

کد مطلب: 8021  |  تاريخ: یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۰۹:۵۱


رئیس حوزه هنری خوزستان:

اسلام پرچمدار هنردوستی، هنرمندی و هنرپروری است

با حضور جمع کثیری از هنرمندان، مراسم افطار هنرمندان و کارکنان حوزه هنری خوزستان در پلاتوهای نمایش این نهاد انقلابی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین طباطبایی، در مراسم ضیافت افطاری هنرمندان که به میزبانی حوزه هنری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: هدف ما خدمت به اهل هنر است و امیدواریم بتوانیم در انجام ماموریت‌های خود سربلند باشیم و آن وظیفه‌ای را که بر دوش ما گذاشته شده، به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود: دیدگاه اسلام نسبت به هنر دیدگاه روشنی است و اگر به ادیان مختلف نگاه کنیم، می‌بینیم که همه ادیان با هنر آمیختگی دارند و این آمیختگی با هنر در معابد، کنیسه‌ها، محل عبادات و ... قابل مشاهده است.

وی اسلام را پرچمدار هنردوستی، هنرمندی و هنرپروری دانست و افزود: بزرگ‌ترین معجزه اسلام قرآن است که سراسر اعجاز و ایجاز است؛ قصه‌پردازی و داستان‌سرایی در نهایت زیبایی در قرآن آمده و فیلم‌نامه‌هایی که در قرآن به رشته تحریر و به قلم وحی درآمده غیرقابل انکار است.

وی بیان کرد: فضایی که در موسیقی قرآنی داریم و دستگاه‌های موسیقی که خداوند در قرآن لحاظ کرده و ما این‌همه الحان خوش را در قرائت قرآن می‌بینیم و می‌شنویم، همه گوشه‌هایی از هنر عظیم الهی و آسمانی است که خداوند در دین مبین اسلام قرار داده است.

طباطبایی با بیان اینکه مساجد نیز از دیرباز با هر معماری آمیخته بودند و امروز پرچمدار معماری در جهان هستند، گفت: از هنرمندان تقاضا داریم در هر فضای هنری که کار می‌کنند اعتقادات دینی را از دست ندهند و اسلام را حفظ کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هنری خوزستان همه تلاش ما بر این است که در خدمت هنرمندان متعهد باشیم و زمینه را برای کار هنرمندان تسهیل و فراهم کنیم، عنوان کرد: امیدواریم در این مسیر بتوانیم سربلند باشیم.

گفتنی است، این مراسم به همت حوزه هنری خوزستان و با همکاری موسسه خیریه فاطمه الزهرا (س) و موسسه تبلیغاتی بهمن سبز برگزار شد و در پایان هدیه‌ای به رسم یادبود از طرف حوزه هنری خوزستان به موسسه خیریه فاطمه الزهرا (س) اهدا شد.

انتهای پیام/
 

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/8021/اسلام پرچمدار هنردوستی، هنرمندی و هنرپروری است

چاپ خبر