زارعی: جای خالی تئاتر نوجوان کاملا محسوس است

کد مطلب: 7989  |  تاريخ: سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۰۵


به بهانه اجرای نمایش «گربه‌ای در قصر ملکه»؛

زارعی: جای خالی تئاتر نوجوان کاملا محسوس است

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: آن گونه که به تئاتر کودک پرداخته می‌شود، تئاتر نوجوان، مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی با اشاره به تئاتر تئاتر «گربه ای در قصر ملکه» گفت: یکی از خلأهای موجود در فضای نمایشی کشور، اجرای تئاترهای ویژه گروه سنی نوجوانان است.

وی افزود: آن گونه که به تئاتر کودک پرداخته می‌شود، تئاتر نوجوان، مورد توجه قرار نگرفته است. مراکزی مانند کانون پرورش فکری و... توجه ویژه‌ای به تئاتر کودک دارند، اما جای خالی تئاتر نوجوان کاملا محسوس است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اضافه کرد: تئاتر «گربه ای در قصر ملکه» به کارگردانی انوش معظمی، از جمله نمایش‌های قابل توجه در گروه سنی نوجوانان است که توانسته مخاطبان قابل توجهی را جذب کند؛ این کار با همکاری مشترک مرکز هنرهای نمایشی و حوزه هنری کودک و نوجوان هر روز از ساعت ۱۸:۴۵  در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

زارعی ادامه داد: انتظار ما از مراکزی مانند حوزه هنری کودک و نوجوان این است که توجه و تمرکز بیشتری بر روی تئاتر نوجوان داشته باشند؛ نوجوانی سن حساسی است که نیاز به برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و هنری دارد تا بتوانیم نسل نوجوان را در مسیر فرهنگی درست قرار دهیم.

وی تاکید کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان این پتانسیل را دارد که این وظیفه مهم را بر دوش بگیرد و نمایش‌های ویژه‌ای برای مخاطبان این گروه سنی به روی صحنه ببرد و با آثار هنری، تاثیرات فرهنگی لازم را به طور غیرمستقیم بر نوجوانان بگذارد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه گفت: استقبال از نمایش «گربه‌ای در قصر ملکه» به خوبی نشان می‌دهد مخاطب نوجوان علاقه‌مند به آثار هنری ارزشمند است و این آثار را دنبال می‌کند.

زارعی در پایان گفت: مراکز مهمی مانند کانون پرورش فکری، حوزه هنری کودک و نوجوان و دیگر مراکز فرهنگی، هر چه بیشتر به تئاتر کودک و نوجوان بپردازند و به آن بها بدهند، عواید و تاثیرات فرهنگی این فعالیت‌ها را بیشتر و بیشتر در جامعه شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7989/زارعی: جای خالی تئاتر نوجوان کاملا محسوس است

چاپ خبر