هنرمندان عکاس در حوزه صنایع دستی ورود کنند

کد مطلب: 7870  |  تاريخ: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۶:۵۲


هنرمندان عکاس در حوزه صنایع دستی ورود کنند

مجدالدین تاج نایب، رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان، گفت: فراخوان دومین دوره مسابقات ملی عکاسی در حوزه صنایع دستی با هدف حفظ و اعتلای صنایع دستی کشور و ورود هنرمندان عکاس به حوزه صنایع دستی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجدالدین تاج نایب رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان گفت: بیش از یک‌سوم صنایع دستی جهان و دوسوم صنایع دستی ایران به اصفهان اختصاص دارد و این شهر به‌عنوان شهر جهانی صنایع دستی شناخته می‌شود و لزوم توجه در این زمینه و استفاده از سایر هنرها در معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی احساس می‌شود.

وی افزود: فراخوان دومین دوره مسابقه عکاسی ازسوی اتحادیه صنایع دستی استان اصفهان و به مناسبت روز جهانی صنایع دستی منتشر شده است و عکاسان می‌توانند در سه محور هنرهای منسوخ‌ شده، هنرهای درحال منسوخ و هنرهای متداول عکس‌های خود را به دبیرخانه این فراخوان ارسال کنند.

تاج نایب با اشاره به اهمیت هنرهای رو به زوال و منسوخ شده عنوان کرد: اگر فردی در بخش هنرهای منسوخ‌ شده، عکسی از این هنرها در اختیار دارد می‌تواند عکس خود را ارسال کند و یا اگر نمونه‌ای از آن هنر نیز در تملک او است و یا به اثر دسترسی دارد می‌تواند از آن اثر عکس گرفته و عکس را برای شرکت در مسابقه ارسال کند.

وی رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان علت برگزاری مسابقه عکس در زمینه صنایع دستی را این عنوان کرد که هنرمندان عکاس در حوزه صنایع دستی نیز وارد شوند و فعالیت کنند و از طرف دیگر قدم‌های لازم برای تهیه بودجه و احیای هنرهای منسوخ‌ شده برداشته شود.

مجدالدین تاج نایب با اشاره به اینکه تا به حال آثار قابل توجهی به دست دبیرخانه این جشنواره رسیده که بعد از داوری در محل نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد افزود: نمایشگاه آثار راه یافته به بخش نمایشگاه در گالری شماره یک و دو سعدی واقع در خیابان استانداری، گذرسعدی، حوزه هنری استان اصفهان برپا می‌شود.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7870/هنرمندان عکاس در حوزه صنایع دستی ورود کنند

چاپ خبر