خاطرات زندگی مهناز فتاحی منتشر می‌شود

کد مطلب: 7819  |  تاريخ: سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۱:۴۷


خاطرات زندگی مهناز فتاحی منتشر می‌شود

مهناز فتاحی، نویسنده کتاب «فرنگیس»، از نگارش خاطرات زندگی‌ خود از بدو تولد خبر داد و گفت: این اثر در حال ویرایش نهایی است و قرار است از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهناز فتاحی نویسنده کتاب تحسین شده «فرنگیس» به تازه‌ترین اثرش اشاره کرد و گفت: پس از انتشار سه اثر «قلب کوچک سپهر»، «گم بی» و «من عروسک گلهانم» که در نمایشگاه هم عرضه شد، به‌تازگی کتابی دیگر را برای ویرایش نهایی به ویراستار ارسال کرده‌ام.

وی با بیان اینکه این کتاب شامل خاطرات خودم می‌شود،‌ گفت: هنوز برای این اثر نامی انتخاب نکرده‌ام، اما محتوای آن مربوط به خاطرات خودم از بدو تولد است، تفاوتی که با سایر آثار از این دست دارد این است که از نگاه یک نوزاد متولد نشده روایت می‌شود.

وی تعداد صفحات کتاب را حدود ۳۵۰ صفحه دانست و بیان کرد: قرار است خاطراتم از سوی سوره مهر منتشر شود، ولی در حال حاضر ویرایش را سپری می‌کند.

فتاحی همچنین به کتاب دیگری هم اشاره کرد و افزود: از سوی انتشارات مدرسه اثری با محتوای معرفی کرمانشاه در یک مجموعه با عنوان «دوستت دارم ای ایران» برای گروه سنی نوجوان منتشر خواهد شد.

وی با توجه به اینکه «قلب کوچک سپهر» آخرین اثر وی است که برای نخستین بار در نمایشگاه امسال عرضه شده ادامه داد: این کتاب ماجراهای برگرفته از ماجراهای واقعی زندگی فرزند من است که نقص مادرزادی قلب دارد. او ۴ بار به دلیل بیماری قلبی جراحی و بیش از ۵۰ بار در بیمارستان بستری شده است. احساس کردم تلاش‌های یک مادر برای نجات فرزندش از بیماری، نگاه مهربان خداوند به همه‌ انسان‌ها و روشنی که در پایان داستان وجود دارد، موضوع مناسبی برای نوشتن یک رمان نوجوانانه است. بسیاری از مادران در برخورد با بیماری فرزندان‌شان دست و پای خود را گم می‌کنند ولی این اتفاق برای مادر داستان ما نمی‌افتد. قهرمان این داستان ـ سپهر ـ هم از زمان تولد وارد ماجرا می‌شود و وقتی بزرگ‌تر می‌شود با مادرش همراهی می‌کند.

این کتاب، خاطراتی است که در قالب یک رمان روایت شده است و در آن بسیاری از مسائل مستند و واقعی هستند. یکی از ویژگی‌های کتاب، تازگی موضوع و بیان صمیمی اثر است. کتاب برای مخاطب نوجوان نوشته شده، اما من فکر می‌کنم به دلیل این بیان صمیمی، کودکان و بزرگ‌سالان نیز راحت می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7819/خاطرات زندگی مهناز فتاحی منتشر می‌شود

چاپ خبر