افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در اردبیل

کد مطلب: 7688  |  تاريخ: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۴:۴۳


افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در اردبیل

همزمان با آیین اختتامیه هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی»، نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره در محل نگارخانه مجتمع فدک اردبیل گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل در آیین گشایش این نمایشگاه بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارائه آثار منتخب رسیده به دبیرخانه هنرواره ملی انقلاب اسلامی است.

رجبی با بیان اینکه ۷۳ اثر در این نمایشگاه در رشته های طراحی پوستر، عکاسی، کاریکاتور، تصویرسازی، نشان و اینفوگرافی در معرض دید عموم قرار گرفته است، افزود: بیشترین آثار واصله به دبیرخانه جشنواره از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی است.

وی به حضور پرشور هنرمندان استان در این رقابت ملی اشاره و بیان کرد: هنرواره انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب به دنبال تبیین جایگاه هنر و بهره‌گیری از آن به عنوان ابزاری جهت تبیین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی برگزار شده است تا ظرفیت هنرمندان در این عرصه مورد استفاده قرار گرفته و تقویت شود.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به جایگاه رفیع اردبیل در تولیدات تجسمی افزود: اخذ میزبانی هنرواره انقلاب اسلامی نیز در پی معرفی جایگاه اردبیل در مجامع ملی و بین المللی هنری صورت گرفته است و در واقع این میزبانی فرصتی جهت معرفی توان استان اردبیل در تولیدات تجسمی و معرفی هنرمندان این خطه است.

رجبی به برگزاری اختتامیه هنرواره انقلاب اسلامی با نتایج درخشان اشاره و عنوان کرد: آثار واصله به دبیرخانه هنرواره گویای استقبال هنرمندان از رویدادهایی از این دست است و تداوم آن می‌تواند اهداف گام دوم انقلاب در حوزه فرهنگ و هنر را محقق سازد.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7688/افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در اردبیل

چاپ خبر