شهدا فرصتی برای ما هستند و باید از آنها بهره مند شویم

کد مطلب: 7590  |  تاريخ: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۱۹


استاندار مرکزی:

شهدا فرصتی برای ما هستند و باید از آنها بهره مند شویم

استاندار مرکزی در آیین رونمایی از کتاب دعا کن کم نیارم از ضرورت انتقال خاطرات شهدا به نسل جوان سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛  سیدعلی آقا زاده در روز یکشنبه 25فروردینماه در فرهنگسرای آیینه و در جمع مردم ضمن ابراز خرسندی از انتشار کتاب دعاکن کم نیارم اظهار داشت:  این کتاب که در برگیرنده خاطرات یکی از هزاران شهید این استان است، اثر ارزشمندی است که دانش آموزان و نسل جوان جامعه با خواندن آن با سیره و روش زندگی شهدای والامقام آشنا می شوند. وی در ادامه اذعان داشت: مطالب این کتاب میتواند سر مشقی باشد برای ما که بدانیم شهدای ما در چه فضایی بودند و چه جانفشانی هایی از خود نشان دادند که ما. امروزه در امنیت و آرامش به سر ببریم . وی  افزود: ملت ایران اسلامی با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد به دلیل ارادتی خاصی که به شهدا دارند همواره در آیین هایی که به نام شهدای والامقام مزین می شود، پرشور و مشتاقانه حضور می یابند.استاندار مرکزی ادامه داد: نیاز است مسئولان از این ظرفیت مردمی در کشور بهره مند شده و سعی و تلاش برای رفع مشکلات جامعه را در دستور کار خود قرار دهند. پس از سخنان استاندار از کتاب دعا کن کم نیارم رونمایی شد.

رونمایی از کتاب دعا کن کم نیارم

همزمان با برگزاری ویژه برنامه صبح خاطره شمیم بهشت از کتاب دعا کن کم نیارم جدیدترین اثر تولیدی حوزه هنری استان مرکزی رونمایی شد. این کتاب، نوشته ی مریم طالبی در برگیرنده روایات همسر ، همرزمان، دوستان و دانش آموزان  این معلم شهید بزرگوار میباشد که توسط انتشارات سوره مهر در 272صفحهه و تیراژ 1000نسخه به چاپ رسیده است.  مراسم رونمایی از این کتاب با حضور استاندار مرکزی و تنی چند از مسئولان استان در روز یکشنبه 25فروردینماه در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد.در بخشی از این کتاب آمده است: آن شب‌ها همه دوستان و فامیل و همسایه‌ها در مساجد و خانه‌هایشان برای سلامتی او مراسم دعا برگزار کرده بودند، صدایم زد و گفت: «دعا نکن درد نکشم دعا کن کم نیارم.»تنم لرزید، می‌دیدم که درد می‌کشد و کم نمی‌آورد. این وضعیت تا ساعت  دو و نیم شب ادامه داشت، به او گفتم: امام حسین (ع) را صدا کن، تمام ساعات ذکر یا حسن (ع) را با هم می‌گفتیم. دستانش را در دستم گرفته بودم، ازش سیر نمی‌شدم، احساس می‌کردم دستانش بوی گل می‌همیشه بهار را گرفته است و ...گفتنی است شهید عباس نجفی متولد سال 1340در اراک ، از رزمندگان  و جانبازان دوران دفاع مقدس که بر اثر بمباران شیمیایی توسط بعثیان دچار مصدومیت شیمیایی شد. وی در آموزش و پرورش استان مرکزی مشغول به فعالیت بود و در اردیبهشت81 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شمیم بهشت در اراک پیچید

همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری استان مرکزی ویژه برنامه صبح خاطره شمیم بهشت با محوریت شهید عباس نجفی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی حوزه هنری استان مرکزی این برنامه در صبح روز یکشنبه 25فروردینماه در محل فرهنگسرای آیینه اراک با حضور سید علی آقازاده استاندار مرکزی، رضا میرزایی رئیس حوزه هنری، محمد قاسمی پور مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استانها و مجلس حوزه هنری، فولادوند مدیرکل آموزش وپرورش، دانشی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی، خانم فرجی مدیرکل امور بانوان و خانواده استان مرکزی، علیرضا مرادی عضو شورای اسلامی شهر اراک، خانواده های شهدا، رزمندگان دوران دفاع مقدس، دانش آموزان و سایر عموم مردم برگزار گردید. در ابتدای این برنامه رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان ضمن خیر مقدم  و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص معلم شهید عباس نجفی  و شهید سید مرتضی آوینی و همچنین هفته هنر انقلاب اظهار داشت: هنر متعهد به حقیقت، والاترین هنرهاست  که شهدای ایران حقیقت را به خوبی دریافتند و این بزرگواران بهترین الگوهای برای خوب بودن ، خوب زندگی کردن و خوب رفتن هستند. میرزایی در ادامه افزود: به منظور آشنایی هرچه بیشتر نسل جوان و دانش آموزان با روحیه ی ایثار  و فداکاری  شهدا کتاب دعا کن کم نیارم را به چاپ رسانیده ایم و امیدوارآن هستیم که نسل جوان از این اثر بهره برداری نموده و شهدای عزیز را الگوی خود در زندگی قرار دهند. در این برنامه که با محوریت معلم شهید عباس نجفی دایر گردید آقایان مجتبی حیدری، عقیل روحی، محمدعلی آقا زیارتی ، امید سمیعی از همرزمان و دانش آموزان این شهید بزرگوار و همچنین مژگان مجیدی همسر شهید نجفی به بیان خاطرات خود از شهید حاج عباس نجفی پرداختند . در ادامه از کتاب دعا کن کم نیارم   (شهید عباس نجفی به روایت همسر و دیگران) تولیدی حوزه هنری استان مرکزی نوشته مریم طالبی رونمایی شد.


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7590/شهدا فرصتی برای ما هستند و باید از آنها بهره مند شویم

چاپ خبر