آلبوم موسیقی «کاکای ماه» در حوزه هنری هرمزگان رونمایی شد

کد مطلب: 7478  |  تاريخ: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۲:۰۹


آلبوم موسیقی «کاکای ماه» در حوزه هنری هرمزگان رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، آلبوم موسیقی «کاکای ماه» در حوزه هنری هرمزگان رونمایی و نیز نشست بررسی سیر تحول موسیقی حماسی و سرودهای انقلابی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، انوشیروان پیش‌دار رئیس حوزه هنری استان گفت: آلبوم موسیقی «کاکای ماه» با صدای حسین سنجری و آهنگ‌سازی احسان رضایی در واحد موسیقی حوزه هنری استان تولید و رونمایی شد.

وی افزود: این آلبوم شامل هشت قطعه موسیقی با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ائمه اطهار بوده که ترانه‌های آن توسط زهرا اسپید، بتول آزادی‌خواه و حسین سنجری سروده شده است.

رئیس حوزه هنری هرمزگان در ادامه بیان کرد: تولید محصولات هنری فاخر در حوزه موسیقی که معرف ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد در شرایط کنونی بسیار مهم و ضروری است. لذا انقلاب اسلامی نیازمند هنرمندان دغدغه‌مند و متعهد بوده و برای تحقق این مهم باید پرورش هنرمندان متعهد در دستور کار حوزه هنری باشد.

بررسی سیر تحول موسیقی حماسی و سرودهای انقلابی در حوزه هنری هرمزگان

به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، نشست تخصصی «بررسی سیر تحول موسیقی حماسی و سرودهای انقلابی» در حوزه هنری هرمزگان برگزار شد.

انوشیروان پیش‌دار، رئیس حوزه هنری استان، در ابتدای این نشست در سخنانی بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی، حوزه موسیقی کشور رویکرد مناسبی در پیش گرفت و شرایط خوبی را برای استان رقم زد که موجب همراهی طیف وسیعی از هنرمندان شد.

وی افزود: انتظار می‌رود برنامه‌های گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با همراهی و همدلی تمامی هنرمندان استان برگزار شود؛ لذا شایسته است برای زنده نگاه داشتن معارف و اهداف انقلاب اسلامی با زبان فاخر هنر و انتقال آن به نسل جوان، تلاش بسیاری کرد.‏

در ادامه احمد توحدی پیش‌کسوت موسیقی هرمزگان طی سخنانی بیان کرد: قدمت بسیار زیادی که موسیقی هرمزگان داشته باعث شده تا در بین افراد غیر بومی نیز دارای طرفداران بسیار زیادی باشد.

وی اضافه کرد: در موسیقی سنتی هرمزگان از سازهای بسیار متنوعی استفاده می‌شود که هر کدام کارایی خاصی دارند و در کمتر جایی می توان نمونه آن‌ها را مشاهده کرد.

توحدی هرمزگان را مهد موسیقی مقامی، نواحی و محلی در کشور دانست و افزود: به جرئت می‌توان گفت که هرمزگان هیچ وقت وارد کننده موسیقی نبوده و همواره موسیقی خود را به سراسر کشور و همچنین کشورهای همسایه نیز صادر کرده است.

توحدی با ذکر این نکته که غنای موسیقی هرمزگان به حدی است که گروه‌های موسیقی استان همواره توانسته‌اند در جشنواره‌های معتبر افتخار آفرینی کنند بیان کرد: موسیقی هرمزگان همواره با طراوت و رنگ و بوی دریا همراه بوده است.

گفتنی است، در پایان این نشست از جمعی از هنرمندان جوان و پیش‌کسوت حوزه موسیقی استان با اهدا لوح سپاس تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7478/آلبوم موسیقی «کاکای ماه» در حوزه هنری هرمزگان رونمایی شد

چاپ خبر