نمایشگاه «پرگار» با آثاری از «مهدی فرخی» گشایش می‌یابد

کد مطلب: 6542  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۵:۳۸


نمایشگاه «پرگار» با آثاری از «مهدی فرخی» گشایش می‌یابد

«پرگار» عنوان نمایشگاه نگارگری از جدیدترین آثار مهدی فرخی است. آثار این نمایشگاه با مضمون غزلی از مولوی خلق شده است. این مجموعه شامل ۱۵ اثر نگارگری باتکنیک اکریلیک روی بوم است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «پرگار» عنوان نمایشگاه نگارگری از جدید ترین آثار مهدی فرخی است. آثار این نمایشگاه با مضمون غزلی از مولوی خلق شده است. این مجموعه شامل 15 اثر نگارگری باتکنیک اکریلیک بر روی بوم است.

 

مهدی فرخی، متولد سال 1359 در تربت حیدریه است. وی تحصیلات خود را در مقطع دیپلم ادبیات به اتمام رساند و طی سال‌ها فعالیت هنری موفق به دریافت نشان درجه یک هنری ـ معادل دکترا ـ در رشته نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

 

 فرّخی با نوآوری‌ خلاقانه در هنر نگارگری و ابداع شیوه نوین «نونگاره‌ها» به عنوان نخبه هنری در بنیاد ملی نخبگان معرفی شد؛ سال 1387، شیوه «نونگاره‌ها» در کتابخانه ملی ایران به ثبت رسید. آثار مهدی فرّخی نشان از اراده در تغییر و تحول داشته و دارای ویژگی‌های خاص و نوجویی در هنر نگارگری است. نمونه‌ای بارز از دگردیسی و امکان تحول نقاشی نگارگری ایرانی بر بستر تحولات اجتماعی. ارادت قلبی به اهل بیت(ع) در آثار وی کاملا مشهود بوده و بخش عمده‌ای از مهم‌ترین تابلوها‌ی فرّخی ـ به صورت اهدایی ـ در موزه‌های آستان قدس رضوی و حضرت معصومه (س) نگهداری می‌شوند.

 

مهدی فرّخی خالق آثاری با موضوعاتی همچون شهادت، ‌ایثار، عشق، دوستی و آرمان‌های ازلی، میهنی و اجتماعی است و نوع برخود وی با مفاهیم و مضامین روز اجتماعی آثارش را از سایر نگارگران هم‌عصر خود متمایز کرده است. تدریس در دانشگاه‌‌های سوره و شاهد؛ تألیف و آماده‌سازی کتاب‌های بر بال آسمان،‌ در چشمه آفتاب و الهی‌نامه عشاق؛ داوری و دبیری جشنواره‌ها؛ برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و حضور در نمایشگاه‌های گروهی داخلی و خارجی بخشی دیگر از فعالیت‌های فرّخی در زمینه‌های علمی ـ هنری و فرهنگی است. او با حضور در رقابت‌های هنری موفق به دریافت بیش از بیست عنوان برگزیده و برتر از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی شده است.

 

آیین گشایش نمایشگاه «پرگار» عصر جمعه، 21 دی‌ماه 1397، ساعت 16 در گالری گویا انجام می شود. علاقه‌مندان می‌توانند از 21 تا 26 دی‌ماه از ساعت 9 الی 21 به گالری گویا به آدرس: تهران، خیابان کریمخان زند، روبه‌روی خیابان ایرانشهر، پلاک 89 مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/6542/نمایشگاه «پرگار» با آثاری از «مهدی فرخی» گشایش می‌یابد

چاپ خبر