نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» در حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد

کد مطلب: 6097  |  تاريخ: سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۵:۰۹


نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» در حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» با حضور مسئولان استان، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و هنرمندان طراز اول شهرستان ارومیه در نگارخانه حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» ۱۲ آذرماه سال جاری با حضور مسئولان استان، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و هنرمندان طراز اول شهرستان ارومیه در نگارخانه حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد.

 در این نمایشگاه ۳۸ اثر هنری در قالب نقاشی‌خط و تذهیب از ابراهیم زینالی با اشعار «شجاع‌الدین شقاقی» از پزشکان و شاعران شاخص شهرستان ارومیه از دوازدهم تا بیست‌ودوم آذرماه سال جاری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 در آیین افتتاح این نمایشگاه که رئیس و اعضای شورای اسلامی ارومیه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و هادی بهجت تبریزی (فرزند استاد شهریار) حضور داشتند، ابراهیم زینالی طی سخنانی ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از حوزه هنری آذربایجان غربی در برگزاری این نمایشگاه بر معرفی هنرهای اصیل ایرانی که حاصل ذوق و نبوغ اساتید گذشته و حاضر است تاکید کرد.

سخنرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شعرسرایی هادی بهجت تبریزی، شجاع‌الدین شقاقی و اکران مستندی از زندگی‌نامه شجاع‌الدین شقاقی و مراحل تولید آثار و آماده‌سازی نمایشگاه که به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان تهیه شده بود از دیگر قسمت‌های این مراسم بود.

ابراهیم زینالی متولد سال ۱۳۲۷ شمسی در ارومیه، از اساتید بنام خوش‌نویسی، تذهیب و نقاشی‌خط در کشور است که برگزاری نمایشگاه های مختلف داخلی و چندین نمایشگاه بین‌المللی در جهان از جمله در جمهوری آذربایجان، عمان و عراق بخشی از کارنامه هنری این هنرمند باسابقه است.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/6097/نمایشگاه نقاشی‌خط و تذهیب «ابراهیم زینالی» در حوزه هنری آذربایجان غربی افتتاح شد

چاپ خبر