برنامه مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)

کد مطلب: 5651  |  تاريخ: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۰:۲۴


دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری منتشر کرد؛

برنامه مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)

دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری برنامه‌های مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» را که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) با همکاری مرکز جهانی اطلاع‌رسانی آل البیت (علیهم السلام) کار خود را از 26 مهرماه آغاز کرده است. نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» هفته گذشته با اجرای محسن میرزاعلی، حسن بصیری و نقال و پرده‌خوان خردسال سارینا حیدری در صحن جوادالائمه(ع) حرم حضرت معصومه (س) در کنار نمایشگاه عکس اربعین اولین اجراهای خود را تجربه کرد.

نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» که تا 16 آبان ادامه خواهد داشت 15 اجرا طی 5 روز خواهد داشت.  به این ترتیب 3 و 7 آبان‌ماه مهدی چایانی، هلیا حیدری و محیا محمدجعفری در صحن جوادالائمه(ع) بعد از نماز مغرب و عشا به اجرای نقالی و پرده‌خوانی خواهند پرداخت.

همچنین 10 آبان‌ماه مرشد ابولفضل ورمزیار، حسن بصیری و سارینا حیدری در صحن جوادالائمه (ع) حرم حضرت معصومه (س) بعد از نماز مغرب و عشا اجرای نقالی و پرده‌خوانی خواهند داشت. اجراهای مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» 16 آبان با هنرنمایی محمد معجونی، هومن پوراشرف و سارینا حیدری نیز به پایان خواهد رسید.

نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» از سوی دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با همکاری موسسه جهانی آل البیت(ع) برگزار می‌شود. این مراسم با موضوع امام حسن مجتبی (ع)، امام رضا (ع)، اربعین، قیام سیدالشهدا و رحلت رسول‌الله(ص) برای اولین بار است در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می‌شود. نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در بخش‌های خردسالان، کودک و نوجوان، جوان و پیش‌کسوتان 15 اجرا خواهند داشت.

یادآور می‌شود، مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» 26 مهر الی 16 آبان در قالب 15 اجرا هر شب در تاریخ‌های یاد شده پس از نماز مغرب و عشا در صحن جوادالائمه (ع) حرم حضرت معصومه (س) از سوی دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با همکاری مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت (علیهم السلام) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/5651/برنامه مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)

چاپ خبر