تئاتر «بچه‌های مسجد» تجربه‌ای تکرار نشدنی است

کد مطلب: 4872  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۴:۴۰


مجید بالویی بازیگر نمایش «غربت قریب»:

تئاتر «بچه‌های مسجد» تجربه‌ای تکرار نشدنی است

بالویی که برای اولین بار تئاتر را در مسجد تجربه کرده است می‌گوید: تجربه‌ای فراموش نشدنی در این جشنواره نصیب من و دیگر بازیگران گروه‌های تئاتری این جشنواره شد.

مجید بالویی که نقش قریب در نمایش«غربت فریب» به کارگردانی «محمد طالبی» از استان مازندارن را ایفا می‌کند در گفتگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری حوزه هنری گفت: از آنجایی که من تجربه ای در هنر تئاتر نداشتم برای آمادگی کامل در نقش خود به زمان طولانی احتیاج داشتیم. از این رو حدود 9ماه از ابتدای کار که با مراحل آموزشی فنون بازیگری در تئاتر همراه بود طول کشید تا من به پختگی لازم برای اجرای نهایی آماده شوم.

بالویی که نوجوانی 12ساله است در خصوص نقش خود در این نمایش گفت: «قریب» پسر لالی است که همراه پدر خود به یک ثروتمند یهودی خدمت می‌کند. اما چون مسلمان است مداوم از سوی ارباب مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به برهه تاریخی این نمایش که داستانی واقعی دارد گفت: موضوع این نمایش به دوره مأمون عباسی و ولیعهدی امام رضا علیه السلام مربوط می‌شود. همچنین پیام این نمایش نیز در خصوص عظمت ائمه اطهار علیهم السلام و امیدواری به لطف و کرم خداوند است. چرا که در پایان نمایش قریب که لال و ناشنوا زندگی می‌کند پس از راز و نیازهای پدرش و فریادهایی که امام رئوف را صدا می‌کند لب به سخن می‌گشاید.

این هنرمند نوجوان و با استعداد تئاتر مازندران در ادامه ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره که فرصتی برای شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان در شهرستانها فراهم کرده است گفت: حضور در این جشنواره به عنوان بازیگر شوق و انگیزه‌ای بی‌مانند در هم سن و سال‌های من ایجاد کرده و می‌کند تا برای رسیدن به مراحل بالاتری در هنر تئاتر برسیم.

بالویی که برای اولین بار تئاتر را در مسجد تجربه کرده است در پایان گفت: تجربه ای فراموش نشدنی در این جشنواره نصیب من و دیگر بازیگران گروه‌های تئاتری این جشنواره شد. تجربه ای که شاید بدون برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد هیچگاه به دست نمی‌آمد.

گفتنی است، سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۶ تا ۱۹ مردادماه در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/4872/تئاتر «بچه‌های مسجد» تجربه‌ای تکرار نشدنی است

چاپ خبر