پیروزبخت: افکار عمومی را با آثار هنری و فرهنگ‌سازی، نسبت به کالای ایرانی آگاه کنیم

کد مطلب: 4609  |  تاريخ: یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۶:۲۰


در آیین افتتاح نمایشگاه پوستر حمایت از کالای ایرانی مطرح شد

پیروزبخت: افکار عمومی را با آثار هنری و فرهنگ‌سازی، نسبت به کالای ایرانی آگاه کنیم

نمایشگاه پوستر حمایت از کالای ایرانی با ارائه یک‌صد اثر با حضور مسئولین حوزه هنری و سازمان ملی استاندارد ایران در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه پوستر حمایت از کالای ایرانی با ارائه یک‌صد اثر، با حضور مسئولین حوزه هنری و سازمان ملی استاندارد ایران در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، مسعود شجاعی طباطبایی معاون هنری حوزه هنری، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از مسئولین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان محیط زیست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.

مسعود شجاعی طباطبایی، مسئول مرکز هنرهای تجمسی حوزه هنری، درباره این نمایشگاه گفت: امروز شاهد برپایی نمایشگاهی با صد اثر با موضوع کالای ایرانی هستیم که هنرمندان با انگیزه مضاعف نسبت به برپایی آن همتی متعالی داشتند. این نمایشگاه در کنار یک ورک‌شاپ هنری در رشته های گرافیک و کارتون در روزهای پنجم تا هفتم اردیبهشت‌ماه در محل سازمان استاندارد برگزار شد و تعداد 400 اثر توسط 70 هنرمند مدعو به این ورک‌شاپ خلق شد که از میان این آثار، 100 اثر برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد.  آثاری که امروز در نمایشگاه شرکت داده شده است بعد از تهران به مراکز استانی رفته و در آنجا نیز در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. 

وی درباره محتوای تولیدات نیز گفت: این آثار به دلیل جذابیت مورد توجه علاقه‌مندان و عموم مردم قرار می‌گیرد و از این بابت بسیار با اهمیت است؛ زیرا می خواهیم در کنار بعد هنری بحث فرهنگ‌سازی را نیز تقویت کنیم تا بتوانیم درباره محصولات ایرانی و افزایش کیفیت تولیدات استاندارد افکار عمومی را آگاه کنیم.

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، نیز درباره این نمایشگاه گفت: برپایی این نمایشگاه و ایده اولیه آن برای سازمان ملی استاندارد ایران بود که می‌خواستیم با تولید آثار هنری و انتشار و نصب آن در سطح شهر، مردم را نسبت به خرید کالای استاندارد ایرانی مطلع کنیم و یک جریان فرهنگ‌سازی را به راه اندازیم. این نمایشگاه از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم که با رایزنی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری‌های شهرهای بزرگ کشور، این تولیدات در سطح شهر نیز به نمایش درآید.

نمایشگاه یاد شده از روز 17 لغایت 23 تیرماه همه روزه (به‌جز ایام تعطیل) از ساعت 9 تا 18 پذیرای علاقه‌مندان به آثار هنری است.


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/4609/پیروزبخت: افکار عمومی را با آثار هنری و فرهنگ‌سازی، نسبت به کالای ایرانی آگاه کنیم

چاپ خبر