اجرای سینمایش «شهیده شام» در بجنورد و کربلای معلی

کد مطلب: 2576  |  تاريخ: دوشنبه ۸ آیان ۱۳۹۶  |  ساعت: ۱۷:۲۷


اجرای سینمایش «شهیده شام» در بجنورد و کربلای معلی

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی گفت: هم‌زمان با ایام اربعین امسال سینمایش «شهیده شام» با مشارکت حوزه هنری و حوزه علمیه استان در بجنورد و کربلای معلی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، وحید نمازی، رئیس حوزه هنری خراسان شمالی، اظهار کرد: سینمایش «شهیده شام»، هم‌زمان با ایام اربعین با مشارکت حوزه هنری و حوزه علمیه خراسان شمالی اجرا می‌شود.

وی افزود: این سینمایش پیرامون مصائب حضرت رقیه (س) و فضایل زیارت اربعین تهیه شده که تمام 11 بازیگر آن طلاب مدارس علمیه خراسان شمالی هستند.

نمازی گفت: این ویژه‌برنامه از چهارشنبه‌شب، سوم آبان تا هشتم این ماه به مدت پنج شب در بجنورد و در محل پلاتو شهر مجموعه گلشن در دو سئانس ساعات 18 و 19 به‌صورت عمومی و رایگان اجرا می‌شود.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی اضافه کرد: بر اساس برنامه پنج‌شنبه هفته آینده گروه بازیگران و دست‌اندرکاران سینمایش «شهیده شام» به کربلا اعزام می‌شوند و این ویژه‌برنامه پنج نوبت در موکب اصحاب خراسانی در کربلا اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: سینمایش «شهیده شام» کار گروهی قرارگاه جهادی کریم اهل بیت حوزه علمیه و حوزه هنری خراسان شمالی بوده و متن سینمایش هم از سوی حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیر حوزه علمیه استان، گردآوری و تنظیم شده است.

نمازی افزود: هدف از ساخت این سینمایش حفظ شعائر دینی و اعتقادی به‌ویژه واقعه عاشورا است؛ زیرا می‌توانیم با ترکیب هنر نمایش و سینما گوشه‌ای از حقیقت‌های روز عاشورا و محرم را به تصویر بکشیم.

وی خاطرنشان کرد: احیای هر چه بیشتر نهضت حسینی و توجه به حماسه بزرگ اربعین حسینی به‌عنوان عظیم‌ترین اجتماع دینی دنیا از دیگر اهداف برگزاری این ویژه‌برنامه است؛ زیرا این حماسه بزرگ با خفقان رسانه‌ای در دنیا مواجه شده است.

نمازی اضافه کرد: زبان هنر بهترین زبانی است که می‌شود با استفاده از آن مفاهیم ارزشی و واقعه عاشورا را زنده نگاه داشت و در سینمایش «شهیده شام» هم از زبان هنر برای نشان دادن این حماسه بزرگ و اتفاق عظیم استفاده شده است.

برگزاری نمایشگاه میانمار در کربلا

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در ادامه از برگزاری نمایشگاه تصویرسازی و پوستر میانمار در کربلای معلی خبر داد و افزود: این نمایشگاه همزمان با ایام اربعین به همت حوزه هنری خراسان شمالی برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه 10 روزه 20 اثر منتخب از هنرمندان سراسر کشور که با موضوع مسلمانان مظلوم میانمار خلق شده است، به نمایش گذاشته می‌شود.

نمازی با بیان اینکه فاجعه میانمار بحث جهانی است که خیلی کم به آن توجه شده است، تصریح کرد: ظلم مضاعف بر مردم مسلمان میانمار این بود که افزون بر تحمل آن همه جنایت و قساوت، اطلاع‌رسانی‌ها در این زمینه هم کم بود.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اربعین حسینی و حضور میلیون‌ها زائر مسلمان از ادیان و کشورهای مختلف، فرصتی برای طرح این مطالبات و نمایش گوشه‌ای از مصائب ملت مسلمان میانمار است.

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/2576/اجرای سینمایش «شهیده شام» در بجنورد و کربلای معلی

چاپ خبر