افروز: رشد تئاتر در شهرستان‌ها نشانه اعتماد حوزه هنری به جوانان است

کد مطلب: 1624  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ساعت: ۱۷:۲۶


افروز: رشد تئاتر در شهرستان‌ها نشانه اعتماد حوزه هنری به جوانان است

کارگردان «قصه ظهر جمعه» معتقد است جشنواره تئاتر سوره آینده روشنی را فراروی تئاتر شهرستان‌ها قرار داده و به سمت حرفه‌ای‌‌تر شدن حرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حسام افروز کارگردان نمایش «قصه ظهر جمعه» که از یزد در بیست و پنجمین دوره جشنواره سراسری تئاتر سوره در تهران حضور دارد درخصوص این رویداد نمایشی گفت: جشنواره تئاتر سوره آینده روشنی را فراروی تئاتر شهرستان‌ها قرار داده و به سمت حرفه‌ای‌تر شدن پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه باید در این جشنواره علاوه بر آثار ارزشی به آثار کمیک، نشاط انگیز و امیدبخش بیشتر پرداخته شود، تولید این گونه آثار متناسب با نیاز روز را ضروری خواند.

افروز ادامه داد: تولید نمایش کمدی با موضوعات مختلف از جمله خانواده، سبک زندگی و جمعیت که روحیه امید و آرامش را در جامعه جاری می‌کند، می‌تواند در رونق‌ سالن‌های تئاتر مؤثر باشد.

این هنرمند جوان که برای دومین دوره پیاپی در این جشنواره حضور یافته، تولید و اجرای نمایش «قصه ظهر جمعه» را حاصل تلاش و زحمات یک ساله یک گروه همدل و همراه دانست و بیان داشت: هر چند طی این مسیر با دشواری‌هایی همراه بود ولی به یاری خدا توانستیم اجرای خوبی در جشنواره بیست و پنجم داشته باشیم.

افروز با اشاره به اجرای این اثر در دو سئانس در روز اول جشنواره ادامه داد: نمایش با استقبال خیلی خوب مخاطبان مواجه شد و با آن ارتباط خوبی برقرار کردند. تماشاچیان همچنین از تماشای این اثر با لهجه و گویش یزدی خوششان آمده بود.

وی اضافه کرد: اجرای این اثر تاکنون بازخوردهای خوبی در بین هنرمندان شرکت کننده، اهالی تئاتر و حتی منتقدان داشته است.

کارگردان «قصه ظهر جمعه» با بیان اینکه موضوع نمایش در رابطه با خانواده و سبک زندگی است، گفت: این اثر داستان یک خانواده پرجمعیت یزدی در فضای نوستالژیک دهه‌ 60 را روایت می‌کند که داستان تحت تأثیر اتفاقاتی قرار می‌گیرد.

وی افزود: بازیگران و عوامل این نمایش تلفیقی از جوانان و باتجربه‌های تئاتر یزد هستند که امیدواریم  باز هم برای استان افتخارآفرین باشیم.

افروز ادامه داد: علی مزیدی، علی جاور، مهدی آرین‌مهر، فاطمه زارع، نسیم کاظمی، اخترالسادات اولیایی، سیدعلی قریشی، سهیلا عسکری و ملیحه جدی در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

این هنرمند جشنواره سراسری را محل رقابت چهره‌های نام آشنا و برترین‌های تئاتر کشور عنوان کرد و با بیان اینکه رقابت در این رویداد، دلچسب‌‌تر و جذاب‌تر است، گفت: حضور در این جشنواره علاوه بر ارتباط، تعامل، همفکری و تبادل نظر میان گروه‌ها و هنرمندان، موجب ارتقای کیفی آثار می‌شود.


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/1624/افروز: رشد تئاتر در شهرستان‌ها نشانه اعتماد حوزه هنری به جوانان است

چاپ خبر