شهرت و کار امروزم را از جشنواره تئاتر سوره دارم

کد مطلب: 1242  |  تاريخ: شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶  |  ساعت: ۲۰:۱۵


جانمی در گفتگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

شهرت و کار امروزم را از جشنواره تئاتر سوره دارم

احسان جانمی کارگردان نمایش «بی‌ در زمان» در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان گفت: من به عنوان یک هنرمند تئاتر در استان اصفهان با جشنواره تئاتر سوره و فعالیت در تئاتر حوزه هنری به عنوان یک هنرمند شناخته شدم.

احسان جانمی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری حوزه هنری گفت: نمایش «بی ‌در زمان» کاری از گروه «کاوش» با سابقه بیست‌ ساله خود و به نویسندگی حسین مهکام امروز ساعت 19:30در تالار هنر اصفهان روی صحنه می‌رود.

وی با بیان اینکه نمایش «بی‌ در زمان» برای جشنواره ماه که در تهران برگزار می‌شود، با همکاری خانه تئاتر حوزه هنری و گروه نمایش کاوش آماده شده است، افزود: این نمایش روایت دختری به نام یاسمن است که در 3 زمان زندگی می‌کند و راز خانوادگی او با شکست زمان‌ها برملا می‌شود.

جانمی در تشریح داستان نمایش خود گفت: تئاتر «بی در زمان» پیش از شرکت در این جشنواره در تماشاخانه اصفهان واقع در مرکز فرهنگی هنری فرشچیان خردادماه96 روی صحنه رفته است، داستان طلبه جوانی را در دوران پیش از انقلاب روایت می کند که در کودکی پدر و مادرش را از دست می دهد و در خانواده ای غریبه بزرگ می شود که نسبتی با مذهب یا مبارزه ندارند. اما خود او از کودکی به مبارزه سیاسی علاقه مند می شود و در جوانی این کار را به طور جدی پیگیری می کند. داستان از دیالوگ هایی بی زمان مابین طلبه و دختر خانواده که علاقه ای بین آنها ایجاد شده روایت می شود اما این دیالوگها تا حد زیادی پیرامونی و مبهم هستند. در پایان پدر خانواده طلبه را به سرهنگ، دوست خانوادگیشان لو می دهد و سرهنگ او را در حین فرار به اتهام ترور رییس ارتش ایران به قتل می رساند.

کارگردان تئاتر اصفهان ادامه داد: رسول هنرمند، فرزاد قاسمی، محسن احمدی‌نیک، ستاره تبریززاد، آرزو نادری و کیانا اکبریان از جمله بازیگران این نمایش هستند.

جانمی در مورد جشنواره تئاتر سوره و فعالیت‌های حوزه هنری در عرصه تئاتر گفت: من به عنوان یک هنرمند تئاتر در استان اصفهان با جشنواره تئاتر سوره و فعالیت در تئاتر حوزه هنری به عنوان یک هنرمند شناخته شدم. حوزه هنری در معرفی و رشد استعدادهای تئاتر استان‌ها نقش بسیار مهمی داشته و تا کنون تاثیرگذار بوده است. چرا که بیش از دوازده دوره در این جشنواره شرکت کرده‌ و شهرت و کار امروز خودم را مدیون آن هستم.

وی درباره وضعیت استقبال مخاطبان از تئاتر در اصفهان گفت: ما در طول یک ماه آغاز به کار تماشاخانه اصفهان که به صورت خصوصی اداره می‌شود، 5 تئاتر را به روی صحنه بردیم که بیش از 4 هزار تماشاچی برای دیدن این نمایش‌ها بلیت خریداری کرده‌اند و معتقد هستیم اگر نمایش به‌ درستی اجرا و تبلیغ شود، مخاطب خود را پیدا می‌کند.

جانمی در پایان گفت: پیشهاد به من به مسئولان برگزاری جشنواره این است که تولیدات حوزه‌های هنری استان‌ها در ابتدا یک دوره قبل از برگزاری جشنواره اجرای عمومی داشته باشند و بعد برای شرکت در جشنواره حضور یابند. پ چرا که با اجرای عمومی کار پخته‌تر خواهد شد.

گفتنی است، جشنواره تئاتر منطقه‌ای سوره در اصفهان از 24 تا 26 تیرماه با شرکت 9گروه نمایشی از 8 استان کشور برگزار می‌شود.


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/1242/شهرت و کار امروزم را از جشنواره تئاتر سوره دارم

چاپ خبر