آوازهای استاد شجریان حال چندین نسل از مردم ما را جلا داده‌ است

کد مطلب: 12084  |  تاريخ: پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۱:۰۲


مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری درگذشت استاد شجریان را تسلیت گفت؛

آوازهای استاد شجریان حال چندین نسل از مردم ما را جلا داده‌ است

میلاد عرفان‌پور در پیامی ضمن تسلیت درگذشت استاد محمدرضا شجریان گفت: این هنرمند ممتاز و جریان‌ساز، بخشی از حافظه‌ی مردم این سرزمین است و آوازهایش حال چندین نسل از مردم ما را جلا داده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میلاد عرفان‌پور، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در پی درگذشت استاد محمدرضا شجریان از نوابغ موسیقی ایران با انتشار پیامی در صفحه شخصی اینستاگرامی خود این رویداد تلخ را به مردم، هنرمندان و تمامی موسیقی‌دوستان ایران تسلیت گفت.

متن این پیام چنین است:

«استاد محمدرضا شجریان، پس از تحمل طولانی‌مدت رنج بیماری، از میان ما رفت. این هنرمند ممتاز و جریان‌ساز، بخشی از حافظه‌ی مردم این سرزمین است و آوازهایش حال چندین نسل از مردم ما را جلا داده‌ است.

بی‌شک در عالم حقیقت، هنر و هنرمند دیر می‌پاید و زوال نمی‌پذیرد. آنچه مردنی‌ست نگاه‌های دنیایی‌ست که بویی از هنر و دقایق عالم ملکوت نبرده‌اند.

این فقدان را به خانواده آن عزیز، همه اهالی هنر و به‌خصوص اهالی موسیقی تسلیت می‌گویم و برای آن استاد فرهیخته که در اربعین حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام از میان ما رفت آمرزش الهی و همجواری با خوبان ملکوت را از خداوند مهربان خواستارم.»

گفتنی است، محمدرضا شجریان ساعتی پیش در بیمارستان جم در تهران درگذشت‌. پیکر این خواننده سرشناس موسیقی ایران در بهشت زهرا تطهیر می‌شود و سپس برای خاکسپاری به مشهد و از آنجا به طوس منتقل می‌شود.

پیکر محمدرضا شجریان بنا به وصیت خودش در طوس و در کنار آرامگاه حکیم فردوسی و مهدی اخوان ثالث به خاک سپرده می‌شود.

به دلیل اپیدمی ویروس کرونا و برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، خاکسپاریِ شجریان با حضور خانواده‌ی وی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/12084/ آوازهای استاد شجریان حال چندین نسل از مردم ما را جلا داده‌ است

چاپ خبر