مرادی: اگر فرهنگ جامعه درست شود نوع مصرف مردم تغییر می‌کند

کد مطلب: 11909  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۱:۵۱


مرادی: اگر فرهنگ جامعه درست شود نوع مصرف مردم تغییر می‌کند

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: بالاترین عنصری که در توسعه اقتصادی هر بخشی نقش اساسی دارد، فرهنگ آن جامعه است و ارتقاء و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان صبح روز سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه در اولین بازدید خود از طرح‌های عمرانی استان از پروژه احداث پردیس سینمایی سقز که توسط حوزه هنری در حال انجام است بازدید کرد.

در این بازدید امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در گزارشی اظهار کرد: سقز به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان با قدمت دیرینه و پتانسیل‌های بالای فرهنگی و هنری متأسفانه از لحاظ زیرساخت‌های فرهنگی و هنری از جمله سینما با مشکل مواجه است.

وی افزود: در راستای توسعه متوازن امکانات و توجه حوزه هنری به عنوان مولود هنر انقلاب به ایجاد زیر ساخت‌های لازم پروژه ساخت پردیس سه سالنه سینمایی با کاربری‌های مختلف از اسفندماه ۹۸ با حمایت‌های استاندار کردستان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز و اداره آموزش وپرورش این شهرستان با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری بهمن سبز آغاز شده است.

مرادی ادامه داد: هر چند به‌دلیل شیوع ویروس کرونا چند ماهی این پروژه به تأخیر افتاد اما ان‌شاءالله ظرف دو سه ماه آینده این پردیس با سه سالن سینمایی، کافه کتاب، گالری آثار هنری و امکانات جنبی مختلف فعالیت خود را آغاز کرده و ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه فرهنگ و هنر در شهرستان سقز ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به تأثیر فرهنگ و هنر در بحث پیشرفت و توسعه در زمینه‌های مختلف افزود: پایه تمام مسائل ما، مسئله فرهنگی است به این معنا که اگر فرهنگ جامعه درست شود نوع مصرف مردم تغییر می‌کند و اقتصاد کشور از سمت و سوی دلالی به سوی تولید سوق پیدا می‌کند.

مرادی یادآور شد: با راه‌اندازی این سینما و تعدادی سالن سینمای دیگر در مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار به زودی بیش از ۸۰۰ صندلی به سرانه صندلی سینمایی در کردستان اضافه می‌شود.

در جریان این بازدید نماینده ولی فقیه در استان کردستان و هیئت همراه در اولین حضور میدانی خود در استان از بخش‌های مختلف در دست احداث پردیس سینمایی استقلال سقز بازدید و از نزدیک در جریان توسعه این مکان فرهنگی قرار گرفتند.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11909/مرادی: اگر فرهنگ جامعه درست شود نوع مصرف مردم تغییر می‌کند

چاپ خبر