سرپرست امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌ شرقی منصوب شد

کد مطلب: 11659  |  تاريخ: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۶:۱۴


سرپرست امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌ شرقی منصوب شد

آیین تودیع و معارفه سرپرست امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌ شرقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فرهاد باغشمال به عنوان سرپرست امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی منصوب شد.

در این آیین، سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری استان با اشاره به ظرفیت و کارکرد سینما در جهان اظهار کرد: سینما در حوزه فرهنگ‌سازی و جریان‌سازی نقش به‌سزایی را در جامعه ایفا می‌کند که در این راستا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در جهان صورت می‌گیرد.

وی افزود: حوزه هنری نیز در سال‌های اخیر، در این راستا اقدامات مطلوبی در خصوص سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سینماها صورت داده که می‌توان به افتتاح پردیس فرهنگی سینمایی قدس و همچنین پروژه بازسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز اشاره کرد.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه با اشاره به ضرورت برندسازی سینما تصریح کرد: سینماهای حوزه هنری در استان به سینمای خانواده با محیطی سالم و فرهنگی مطرح هستند و باید تلاش ویژه‌ای درجهت پاتوق‌سازی فرهنگی و حضور نسل جوان و آینده‌ساز در آن صورت‌ گیرد.

وی در ادامه بر لزوم ورود جدی به مسئله پردیس شهرستان های استان تأکید کرد و گفت: امیدواریم در مسئله احداث و راه‌اندازی پردیس‌های سینمایی در شهرستان‌های مراغه، جلفا، سراب و مرند ورود ویژه‌ای صورت گیرد.

گفتنی است، با حکم مدیرعامل مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، «فرهاد باغشمال» به عنوان سرپرست امور سینمایی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی منصوب شد.

باغشمال، روزنامه‌نگار، از چهره‌های فرهنگی تبریز و کارشناس ارشد مدیریت مالی است.. وی مدیرعامل گروه رسانه‌ای طوبی است و در سال‌های اخیر مدیرمسئول هفته‌نامه آذر پیام بوده‌ است.

همچنین در این مراسم، از جواد خازنی، مدیر سابق امور سینمایی حوزه نیز قدردانی شد.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11659/سرپرست امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان‌ شرقی منصوب شد

چاپ خبر