برگزاری محفل مجازی سرناد در قم

کد مطلب: 11437  |  تاريخ: شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۴:۵۶


برگزاری محفل مجازی سرناد در قم

محفل ترانه‌سرایان استان قم به علت گسترش ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محفل ترانه‌سرایان استان قم به علت گسترش ویروس کرونا به‌صورت مجازی برگزار شد و فایل صوتی آن در کانال واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری قم در فضای مجازی منتشر شد.

این محفل با اجرای محمدجواد الهی‌پور مجری کارشناس و با حضور مهمان ویژه محمد نویری ترانه‌سرای شناخته شده تولید و فایل صوتی آن عصر چهارشنبه 11 تیرماه 1399 در فضای مجازی بارگذاری شد.

شیرین خسروی، ترانه جامه بزرگی، فاطمه هامون‌زاد، علی عابدی، امیرعباس بختیاری، علیرضا صبوری سرشت و علیرضا کبیری از جمله ترانه‌سرایانی بودند که آثارشان را قرائت کردند و با ارسال فایل صوتی صدای خود در این محفل مجازی حضور یافتند.

همچنین محمد نویری ضمن قرائت نمونه‌ای از آثارش گفت: خوشبختانه امروز ترانه‌های سالمی شنیدیم که وزن و قالب درستی داشتند. نکته‌ای که می‌خواهم اینجا یادآور شود این است که معضل ترانه امروز و محافل ترانه در سطح کشور این است که اغلب به محاوره‌گویی روی آورده‌اند تا ترانه سرایی.

برگزیده‌ جایزه ترانه‌ افشین یداللهی خاطر نشان کرد: گاهی اوقات ترانه ما یک شعر محاوره‌ای است که نکات موسیقایی را در آن لحاظ نکردیم. با این وضع ممکن است محاوره‌گوهای خوبی بشویم اما بعید است که ترانه‌سراهای خوبی شویم.

نویری در پایان متذکر شد: توجه داشته باشید که ترانه قرار است برای تولید یک اثر موسیقایی استفاده شود و باید به ساختمان موسیقایی آن توجه شود. باید برای کارهایمان ایده موسیقایی داشته باشیم تا تبدیل به یک اثر موسیقایی موفق شود.

پادکست این محفل در شبکه‌های اجنماعی حوزه هنری قم در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام/

 

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11437/برگزاری محفل مجازی سرناد در قم

چاپ خبر