تندیس سالانه مردمی شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت اهدا شد

کد مطلب: 11188  |  تاريخ: شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۱:۵۱


با حضور خیرین و مدیران فرهنگی حوزه هنری؛

تندیس سالانه مردمی شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت اهدا شد

در مراسمی که به همت جمعی از هنرمندان، خیرین، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، در انستیتو پاستور ایران برگزار شد، تندیس شهید محمد جهان‌آرا، فرمانده شهید مدافعان خرمشهر، به پاس زحمات انستیتو پاستور ایران در مقابله با کرونا ویروس به این موسسه اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در ابتدای این مراسم، دکتر علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران، به اجمال به شرح خدمات صدساله انستیتو پاستور ایران در حوزه‌های مختلف و به خصوص در کنترل اپیدمی بیماری‌های آبله، وبا، طاعون و سل پرداخت. دکتر بیگلری ضمن بیان اینکه انستیتو پاستور ایران از بعد از گزارش اپیدمی کروناویروس در چین خود را برای تشخیص و مقابله با این ویروس آماده کرد و از اول اسفندماه به عنوان مسئول کارگروه تشخیص کرونا ویروس در ایران، نقش مهمی را برای مقابله با این ویروس داشت، اظهار داشت: با کار جهادی که انجام شده خوشبختانه درحال حاضر در تمام استان‌های کشور امکانات تشخیصی کرونا ویروس فراهم شده است.

در این مراسم پرویز پرستویی ضمن ابراز خشنودی از حضور در انستیتو پاستور ایران، کار متخصصان انستیتو پاستور ایران را با نبرد رزمندگان دفاع مقدس مقایسه کرد و گفت: در طول 8 سال جنگ، دشمن و توانایی‌های آن برای ما مشخص بود، ولی در 3 ماه اخیر با دشمن ناآشنایی مواجهیم که در شرایط تحریم شرایط بسیار سختی را برای مقابله برای ما ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مدافعان سلامت در این مدت خیلی ایثار کردند و شهید دادند و متخصصان انستیتو پاستور ایران در این جنگ نابرابر در صف مقدم بودند و ستون‌های محکمی بودند که با تکیه بر آن‌ها مردم همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند.

پرویز پرستویی افزود: تندیس جهان‌آرا یکی از مهمترین تندیس‌هایی است که با عشق به همکاران انستیتو پاستور ایران تقدیم می‌شود که راهی مشابه راه شهید جهان‌آرا را پیموده‌اند.

وی تاکید کرد: باید با مستندسازی، خدمات انستیتو پاستور ایران ثبت و در معرض دید عموم قرار گیرد.

در این دیدار دکتر میرداود عمرانی معاون توسعه و مدیریت منابع انستیتو پاستور ایران نیز ضمن برشمردن خدمات انستیتوپاستور ایران، از حمایت‌های  اقشار مختلف مردم و به خصوص خیرین در حمایت از انستیتو پاستور ایران در این روزهای سخت تشکر کرد.

نرگس کلباسی، از خیرین مطرح ملی و بین‌المللی نیز در این دیدار اظهار داشت: به وجود انستیتو پاستور ایران افتخار می‌کنم، چرا که این موسسه هر چه لازم بوده است برای پیشرفت بشریت و ایران انجام داده است.

دکتر کیهان آزادمنش مدیرگروه ویروس‌شناسی انستیتو پاستور ایران نیز در این دیدار گفت: الگوی همکاران ما در مقابله با کرونا، رزمندگان دفاع مقدس بودند؛ ما هنوز در جنگیم و برایمان مهم بردن این جنگ است و قصد دیده شدن و مطرح شدن نداشته و نداریم.

ملاصالح قاری (یکی از قهرمانان آزاده دفاع مقدس در ماجرای معروف بیست و سه نفر) که خود نیز به کروناویروس دچار شده و اکنون در دوران نقاهت پس از بیماری بسر می‌برد نیز در این دیدار، ضمن تمجید از مجاهدان راه سلامت، ویروس کرونا را آغازگر جنگی جهانی دانست و اظهار داشت: باید مراقب باشیم که در جنگ جهانی متاثر از کرونا شکست نخوریم.

سردار مکی یازع از رزمندگان  خیر و نیکوکار دفاع مقدس نیز در این دیدار اظهار داشت: کرونا از امتحانات عینی خدا برای بشریت بود تا مشخص شود آیا افراد می‌توانند به همدیگر کمک کنند یا نه و کادر بهداشتی و درمانی کشور و همچنین کارکنان انستیتو پاستور ایران در این امتحان الهی کارنامه درخشانی از خود به نمایش گذاشتند.

 دکتر مهرنوش کاوه و آقای مشکات نیز در این جلسه از زحمات وجانفشانی‌های تیم انستیتو پاستور ایران تشکر کردند و حمایت‌های همه جانبه خیرین حوزه سلامت را برای رفع کمبودهای احتمالی اعلام کردند.

پس از انجام مراسم اهداء تندیس، که توسط پرویز پرستویی و ملاصالح قاری و نرگس کلباسی صورت گرفت بازدیدی از قسمت‌های مختلف درگیر پذیرش و تشخیص نمونه‌های کرونا در انستیتو پاستور ایران (که ظرفیت انجام روزانه حدود 2 هزار تست بر روی نمونه‌های ارسالی از اقصی نقاط کشور را دارد) صورت گرفت تا ضمن عرض خسته نباشید، هدایای کوچکی به کارکنان مدافع سلامت در این قسمت‌ها نیز تقدیم شود.

از دیگر افراد شرکت‌کننده در این مراسم می‌توان به عادل معمارنیا (کارگردان و خیر نیکوکار فرهنگی)، مسیح سراج (صدابردار و نیکوکار فرهنگی)، حبیب احمدزاده (نویسنده)، جانباز اسماعیل زقر (از خیرین و مدیران فرهنگی در حوزه هنری) اشاره کرد.

از انستیتو پاستور ایران نیز  دکتر سعید بوذری (معاون تحقیقات و فناوری)، دکتر دلارام درود ( معاون تولید) دکتر احسان مصطفوی (مدیر روابط عمومی و امور بین الملل)، دکتر مصطفی صالحی وزیری (مدیر خدمات تخصصی) در این دیدار حضور داشتند.

لازم به ذکر است که اولین تندیس مردمی شهید محمد جهان‌آرا سال گذشته به پاس زحمات نرگس کلباسی در امر بازسازی مناطق سیل و زلزله‌زده به او اهدا شده بود.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11188/تندیس سالانه مردمی شهید جهان‌آرا به مدافعان سلامت اهدا شد

چاپ خبر