اعضای هیات علمی فصل چهارم «چهار فصل تئاتر ایران» معرفی شدند

کد مطلب: 11184  |  تاريخ: چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۱:۵۰


اعضای هیات علمی فصل چهارم «چهار فصل تئاتر ایران» معرفی شدند

اعضای هیئت‌علمی فصل چهارم از دور نوین پروژه‌ آموزش نمایش‌نامه‌نویسی «چهار فصل تئاتر ایران» برای علاقه‌مندانِ خارج از پایتخت معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در مقام مؤسس و سرپرست پروژه‌ آموزشیِ ملیِ «چهارفصل تئاتر ایران» اعضای هیات‌ علمی فصل چهارم از دور نوین این پروژه‌ آموزش نمایشنامه‌نویسی برای علاقه‌مندانِ خارج از پایتخت را معرفی کرد.

آقاخانی در این باره عنوان کرد: فصل چهارم پروژه «چهارفصل تئاتر ایران» که فراخوان آن زمستان ۱۳۹۸ منتشر شد با نام «شهدای مقاومت» مورد استقبال هنرمندان ۱۰ استان از کشور قرار گرفت و با وجود تجمیع طرح‌های ارسالی از طرف نمایشنامه‌نویسانِ مقیم شهرستان‌ها و علاقه‌مندان نوقلمِ دور از پایتخت در زمان اعلام‌شده، به دلیل شیوع بیماری فراگیر کرونا به حالت تعلیق درآمد و برگزاری فصل چهارم به زمان مناسب‌تری موکول شد.

وی ادامه داد: اینک که مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری آمادگی خود را برای برگزاری کارگاه‌های فصلیِ این پروژه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی به دفتر مطالعات و پژوهش‌های این مرکز اعلام کرده است اعضای هیات‌ علمی فصل چهارم متشکل از آقایان رحمت امینی، مهرداد رایانی‌مخصوص و حبیب احمدزاده کار خود را آغاز کردند.

مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان گفت: کارگاه‌های این فصل پیش از پایان بهار برگزار خواهد شد.

گفتنی است، دور نوین این پروژه جامع ملی آموزش نمایش‌نامه‌نویسی به علاقه‌مندان خارج از پایتخت از اواخر سال ۱۳۹۷ با حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و با مدیریت ایوب آقاخانی با هدف تقویت بنیه درام‌نویسی خارج از پایتخت و کم کردن فاصله تئاتر تهران و شهرستان‌ها در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11184/اعضای هیات علمی فصل چهارم «چهار فصل تئاتر ایران» معرفی شدند

چاپ خبر