بررسی تأثیر کرونا بر عملکرد حوزه هنری اردبیل

کد مطلب: 11116  |  تاريخ: شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۱:۲۲


بررسی تأثیر کرونا بر عملکرد حوزه هنری اردبیل

حوزه هنری استان اردبیل میزان تأثیر آسیب‌ها و فرصت‌های کرونا را بر عملکرد این مرکز بررسی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدقاسم احمدی مجری این طرح گفت: هنر نقش مؤثری در مدیریت بهینه بحران‌های اجتماعی دارد. هنرمندان زیادی در دو ماه گذشته اقدام به راه‌اندازی پویش‌های هنری در شبکه‌های اجتماعی کردند. از جلسات غیرحضوری شعرخوانی و خلق آثار گرافیکی گرفته تا تولید نماهنگ، موشن‌گرافی، اجرای قطعات موسیقی و مسابقات عکس.

احمدی افزود: حوزه هنری استان در راستای بررسی فرصت‌ها و آسیب‌های به وجود آمده از کرونا و تأثیر آن بر عملکرد هنرمندان و حوزه هنری استان اردبیل و در راستای عمل به دستور معاونت فرهنگی هنری امور استان‌های حوزه هنری کشور اقدام به مصاحبه با هنرمندان و فعالان فرهنگی و هنری از جمله محمد سیمزاری، بهزاد جماعتی، جواد غفارزاده، توحید دلاور قوام، حسن اسد اوغلو، حجت مجرد، حسین آزاد، شبنم فرضی‌زاده و آرام علایی کرده است.

مسئول طرح بررسی تأثیر آسیب‌ها و فرصت‌های کرونا بر عملکرد حوزه هنری اردبیل بیان کرد: از اهداف اصلی این طرح نظرسنجی از مدیران مراکز استانی، نویسندگان و هنرمندان استان‌ها و خبرگان فرهنگی هنری استان‌ها در مورد تهدیدات و فرصت‌های کرونا برای حوزه هنر؛ مطالعه، بررسی و تهیه گزارش‌های میدانی از مخاطرات و مشکلات احتمالی ناشی از استمرار کرونا در مراکز استانی حوزه هنری؛ گردآوری نظرات مدیران مراکز استانی، نویسندگان و هنرمندان استان‌ها و خبرگان فرهنگی هنری در مورد راهکارهای مؤثر تولید و توزیع خدمات و تولیدات هنری در شرایط کرونایی کشور؛ شناسایی ظرفیت‌های مراکز استانی اعم از ظرفیت‌های مالی، لجستیک، انسانی و فنی در زمینه‌های مختلف هنری به منظور تحقق شعار سال (جهش تولید) است.

وی گفت: نظرات و پیشنهادات این افراد در اتاق فکری در حوزه هنری استان اردبیل دسته‌بندی شده و برای اجرایی شدن به امور استان‌ها ارسال می‌شود که نتیجه این طرح به کتاب فاخری تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11116/بررسی تأثیر کرونا بر عملکرد حوزه هنری اردبیل

چاپ خبر