دلدوزی: هنر گیراترین ابزار برای انتقال پیام است

کد مطلب: 11001  |  تاريخ: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۳:۰۵


نگاه هنرمندان به هنر انقلاب/ ۱۲

دلدوزی: هنر گیراترین ابزار برای انتقال پیام است

هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی گفت: هنر و هنرمند می‌تواند انقلاب یک امت را از نقطه شروع، عطف، پردازش و نهایتا تا قله بینش در بطن جامعه نشان دهد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجید دلدوزی ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: هنر برای تبیین موضوع و انتقال ساختار آن، کوتاه‌ترین راه و گیراترین پیام، برای مخاطبین خود است و هنرمند با کسب تجربه در عرصه زندگی با آن موضوع و ابراز احساسش، پرچم‌دار حرکت و بیان آن است.

نویسنده کتاب «ساده رنگ» ادامه داد: هنر و هنرمند می‌تواند انقلاب یک امت را از نقطه شروع، عطف، پردازش و نهایتا تا قله بینش در بطن جامعه نشان دهد.

دلدوزی افزود: انقلاب راه و روش و احساسات خود را از پروسه حرکت بی‌هدف جدا می‌کند و هنرمند انقلابی جهت سرایت دادن احساس انقلابی‌اش به انسان‌ها پیش‌قدم و علمدار است.

این هنرمند تبریزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آثار هنری وسیله ارتباط میان انسان‌هاست، توضیح داد: در همین قدم اول، جبهه هنر انقلاب اسلامی راه و روش خود را از سیره هوی و هوس و تکبر و خودخواهی جدا کرده و در جهت اهداف الهی، انقلاب اسلامی‌اش را هدایت می‌کند.

وی گفت: اثر تولیدات هنری بی‌شک بُرنده‌ترین و کوبنده‌ترین اقدامات در جامعه و نظام است که در کوتاه‌ترین لحظات، احساسات هنرمند را به همه مردم نظام و تمامی قشرها سرایت داده و درک موضوع را به راحتی منتقل می‌کند.

این هنرمند حوزه هنرهای تجسمی در آذربایجان‌ شرقی در ادامه سخنان خود افزود: هنگامی که واژه بسیج به عنوانی اضافه می‌شود همه ابعاد آن نسبت به راه و روش قبلی‌اش تغییر و تحول اساسی پیدا می‌کند.

این هنرمند تبریزی با بیان اینکه معنی هنرمند بسیجی با هنرمند عادی تفاوت‌های بسیار و قابل لمسی شگفت است، ادامه داد: هنرمند بسیجی و انقلابی کافی است موضوعی قابل نشر اطلاع پیدا کند، به قول رهبر عظیم‌الشان «آتش به اختیار» وارد میدان می‌شود و آنچه را که مدیران در نحوه اجرا و تبلیغش روزها و هفته ها بحث و تبادل نظر می‌کنند آنها خاکریز دشمن را با هنر انقلابی و پویا و کوبنده‌شان، در شبانه روز، فتح و پرچم پر افتخار بر فراز قله‌های ایثار و شهدت به اهتزاز در می‌آورند.

وی بیان کرد: هنرمند بسیجی؛ مفسر هنر خوب، هنر متعهد، هنر ارزشی، هنر حقیقی و نهایتا هنر الهی است که مخاطبینش با القای آنها کاملا مانوس بوده و پذیرای وجودشان می‌کنند.

دلدوزی در ادامه در خصوص عملکرد حوزه هنری آذربایجان شرقی افزود: حوزه هنری از بدو تاسیسش هنر انقلابی و مردمی را در جامعه با شیوه‌ها و ابعادی مختلف بیان داشته و مخاطبین به راحتی آن را درک کرده و در زندگی خود عجین و مانوس دیده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من سال‌های سال است که نام و یاد حوزه هنری با هنر پویا و انقلابی اش را به شکلی ملموس و خوشایند در ذهنم می‌پروانم و دوستدار این حرکت در حوزه هنری استان و دیارم نیز هستم و همیشه برخوردار از روح پویای آن در عرصه‌های مختلف بوده و آرزومند پیشرفتش هستم.

انتهای پیام/

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/11001/دلدوزی: هنر گیراترین ابزار برای انتقال پیام است

چاپ خبر