صبح خاطره انقلاب در ساری برگزار شد

کد مطلب: 10488  |  تاريخ: دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۴:۵۶


صبح خاطره انقلاب در ساری برگزار شد

ویژه برنامه دانش‌آموزی «صبح خاطره» با حضور هنرجویان هنرستان سوره و شاهد ساری در حوزه هنری مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، صبح یکشنبه ۶ بهمن‌ماه برنامه یاد شده به پاس چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی و حماسه ۶ بهمن شهر هزار سنگر آمل با حضور جمعی از دانش آموزان نوجوان و جوان شهرستان ساری و افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی و گرافیکی هنرجویان هنرستان سوره صورت گرفت.

«حاج مهدی مستشرق» از چهره‌های انقلابی مازندران در ابتدای برنامه به روایت خاطراتی از مبارزه‌های انقلابی مردم مازندران پرداخته و از استبداد حاکم بر جامعه مواردی را بازگو کرد.

وی همچنین درباره روزهای نخست پیروزی انقلاب گفت: به‌واسطه تلاش‌ها و مجاهدت‌های انقلابیون شهر و استان، مردم کاملا به ابعاد مختلف رفتار ستمکارانه حکومت طاغوت پی بردند، تا آنجا که روزهای نخست بهمن ماه سال 57 تا 12 بهمن احساسی توام با شور و شادی در شهر موج می‌زد.

«مستشرق» که خود برادر سه شهید و  یکی از هماهنگ‌کنندگان و شعارگویان راهپیمایی‌های بعد از انقلاب تا زمان حاضر است، در پایان روایت خود نمونه‌هایی از شعارهای مرسوم در زمان مبارزات ابتدای انقلاب را با همراهی حضار خوانش کرد.

گفتنی است، در ادامه این برنامه گروه سرود دبستان احتشامی به اجرای برنامه ای با موضوع پیروزی انقلاب و حماسه مردمی پرداختند.

در بخش دیگر این برنامه که با حضور محمد قاسمی‌پور مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌های حوزه هنری همراه بود، «ربابه هاشمی» چهره برتر قصه‌گویی کشور، داستانی حماسی با عنوان «ماه بانو و خورشید» را اجرا کرد که مورد توجه و استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

پایان‌بخش برنامه صبح خاطره تجلیل از بانو «خدیجه مستعدی عربانی» مبارز نام آشنای سال‌های پیروزی انقلاب (و مادر شهید) بود.

سرکار خانم عربانی که بارها توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد، در حاشیه این محفل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی مجاهدان انقلابی، حضور در  مسیر راستی و مبارزه را پر اجر و بها عنوان کرد و گفت: این راه(مقاومت) چنان نیرویی به انسان می‌دهد که پس از گذشت چند دهه هنوز هم مبارزان مسیر آزادی با همان توان و روحیه پای نظام ایستاده اند.

شایان ذکر است برنامه‌های ایام الله فجر انقلاب اسلامی حوزه هنری مازندران با «صبح خاطره» رسما آغاز شده و تا پایان بهمن‌ماه در قالب فعالیت‌های تولیدی، نشست‌های تخصصی، نمایشگاهی، اجرای نمایش، اکران فیلم و... ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

 


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/10488/صبح خاطره انقلاب در ساری برگزار شد

چاپ خبر