ترجمه کتاب «مفقود سوم» برنده جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو

کد مطلب: 10380  |  تاريخ: سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۳۴


ترجمه کتاب «مفقود سوم» برنده جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو

ترجمه کتاب «مفقود سوم» تألیف دکتر مجتبی رحماندوست با عنوان «تیسرا لا پته» که دکتر کلیم اصغر از فارسی به زبان اردو ترجمه کرده، در دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو پایتخت هند شایسته تقدیر شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو، هند در روز چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ در مرکز بین‌المللی هند با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب، علی چگینی، سفیر ایران در هند، محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در هند، احمدعلی حیدری، دبیر علمی جایزه جهانی کتاب سال، رجبعلی سالاریان، مدیر نمایشگاه‌های استانی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و جمعی از مسئولان فرهنگی و نویسندگان هندی برگزار شد.

در این مراسم در بخش ترجمه کتاب «مفقود سوم» تألیف دکتر مجتبی رحماندوست، دانشیار گروه مطالعات غرب آسیا و آفریقای شمالی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، شایسته تقدیر شناخته شد.

این اثر را دکتر کلیم اصغر، از فارسی به زبان اردو با عنوان «تیسرا لا پته» ترجمه کرده است.

گفتنی است کتاب «مفقود سوم» مجموعه داستان‌هایی از رحماندوست است که چند داستان آن مربوط به ادبیات دفاع مقدس است و چند داستان با مضامین اجتماعی هم در این مجموعه قرار دارد.

همچنین سه داستان از این کتاب هم مربوط به سایر ملل است که مسائل و موضوعات این سه داستان در کشورهای دیگر می‌گذرد و به نوعی می‌توان این داستان‌ها را حاصل تجربه حضور رحماندوست در چند کشور دانست که در قالب داستان عرضه شده است.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «مفقود سوم» اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/10380/ ترجمه کتاب «مفقود سوم» برنده جایزه منطقه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو

چاپ خبر