حوزه هنری کدام آثار موسیقی را برای شهید قاسم سلیمانی تولید کرده است؟/ اثر «قاسم هنوز زنده است» آماده انتشار

کد مطلب: 10288  |  تاريخ: شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۴۴


عرفان‌پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری؛

حوزه هنری کدام آثار موسیقی را برای شهید قاسم سلیمانی تولید کرده است؟/ اثر «قاسم هنوز زنده است» آماده انتشار

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری از انتشار و آماده‌سازی آثار متعدد موسیقی به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

میلاد عرفان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، اظهار کرد: از صبح دیروز که متوجه شهادت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی شدیم در مرکز موسیقی اتاق عملیات شکل دادیم همچنین با دوستان خود در همین مرکز هم فکر می‌کردیم، در روز نخست بعد از این اتفاق تلخ دو قطعه تولیدی موسیقی را نهایی کردیم.

وی با بیان اینکه یکی از این قطعات آغاز تولیدش به حدود یک سال گذشته مربوط می‌شود افزود: تولید این قطعه در واحد موسیقی حوزه هنری کرمان شروع شده بود و مربوط به افتتاح استودیو حوزه هنری کرمان می‌شود به شعری که بنده برای حاج قاسم سلیمانی داشتم دکلمه کردم و سامان مهدوی که در مرکز موسیقی حوزه هنری کرمان مشغول به فعالیت هست، آهنگسازی بسیار خوبی برای این شعر انجام داد.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری با بیان اینکه این کار آماده انتشار بود که با اتفاق ناگوار شهادت سردار ناچار شدیم سیر و تولید انتشار این قطعه را تسریع ببخشیم، اعلام کرد: دیروز دوستانمان در مرکز موسیقی حوزه هنری کرمان به سرعت این اثر را به تولید نهایی رساندند به نام  «سلام سردار» منتشر شد.

اثر «قاسم هنوز زنده است» آماده انتشار شد

میلاد عرفان‌پور ضمن تشریح دومین اثر موسیقیایی به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: اثر «قاسم هنوز زنده است» آماده انتشار شده است که روز گذشته این اثر با آهنگسازی دکتر محمدرضا چراغعلی و خوانندگی غلامرضا صنعتگر به تولید نهایی رسید.

وی خاطرنشان کرد: اثر «قاسم هنوز زنده است» اثری خوب و تاثیرگذار است که به جامعه داغدیده ایران و همه مسلمانان مستضعفین جهان تقدیم می‌شود، امیدواریم همه این آثار بتواند تاثیرگذاری مناسبی در جهت تعویض راه، مرام و مصرف این شهدا به جهت التیام آلام دردهایی که مردم از فراق این شخصیت‌های کم‌نظیر دارند، داشته باشد.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری گفت: هر دوی این قطعاتی که در مرکز سرود حوزه هنری تولید شده در حال تصویرسازی است و به یاری خدا امروز به صورت تصویری منتشر خواهد شد.

موسیقی سه زبانه با محور کشورهای جبهه مقاومت

میلاد عرفان‌پور از تولید قطعه موسیقی سه‌گانه برای پاسداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مرکز موسیقی حوزه هنری خبر داد و افزود: یک قطعه موسیقی به سه زبان عربی، فارسی و اردو برای سردار شهید امروز در مرحله تنظیم قرار دادیم و امیدواریم که تا پایان روز مراحل تولید این قطعه را هم پشت سر بگذاریم که به یاری خدا این قطعه در سه زبان با سه خواننده و سه شاعر اجرا خواهد شد.

وی همچنین از هماهنگی با سازمان صدا و سیما برای پخش آثار موسیقی پیرامون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: در رسانه ملی هم دوستان بسیار مشتاق هستند که هر چه سریعتر این قطعات موسیقی برای پخش به صورت تصویری به دست آنها برسد و از شبکه‌های سیما پخش شود.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در بخشی از این گفت‌وگو به محبوبیت جهانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره و بیان کرد: طبیعتا شخصیت سردار شهید محبوب و جهانی است و جا دارد که به زبان‌های رایج دنیا برای آن اثر موسیقی تولید شود و قطعه سه زبانه در دست تولید هم بر همین اساس تولید می‌شود که سه زبان رایج جبهه مقاومت هم اکنون در اثری ارائه می‌شود که جبهه مقابله با داعش محسوب می‌شود.

تصویرگذاری برای ۲ قطعه «ما غروب نمی‌کنیم» و «اسم اعظم»

میلاد عرفان‌پور با یادآوری اینکه ۲ قطعه هم تولید شده توسط فعالان سرود در گذشته آماده بوده، افزود: این قطعات به نام «ما غروب نمی‌کنیم» و «اسم اعظم» دیروز تصویرگذاری شد و آماده پخش هستند و علاوه بر اینها تولیدات دیگری داریم از جمله اثر موسیقی سنتی با شعری که سردار سلیمانی از مولانا در چندین مراسم خوانده بود و به آن بسیار علاقه‌مند بود.

تولید موسیقی برای شعر محبوب سردار سلیمانی

وی در ادامه بیان کرد: اثر موسیقی با شعر مولانا که محبوب سردار سلیمانی بود با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری و مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما با محور این شعر «تو مکن تهدیدم از کشتن که من، تشنه زارم به خون خویشتن» تولید خواهد شد.

سرودی برای سردار سلیمانی

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری همچنین از تولید سرودی برای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد و افزود: علاوه بر تولید سرود، موسیقی هیئت را مدنظر داریم و ۲ اثر هم در این رابطه با توفیقی که دیروز داشتیم تولید کردیم و میثم مطیعی در حرم حضرت معصومه(س) برای شهید قاسم سلیمانی خواند.

میلاد عرفان‌پور اظهار کرد: اعتقاد داریم مرکز موسیقی حوزه هنری باید در موسیقی هیئت تولید داشته باشد و اقتضائات و نیازهای موسیقی هیئت را مدنظر قرار دهد، چراکه این موسیقی مخاطب گسترده و خاصی دارد و توجه به این مقوله وظیفه حوزه هنری و نهادهای مشابه است که به نیازهای حوزه هیئت فکر کنند.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/10288/حوزه هنری کدام آثار موسیقی را برای شهید قاسم سلیمانی تولید کرده است؟/ اثر «قاسم هنوز زنده است» آماده انتشار

چاپ خبر