شنبه 25 مرداد 1399

فیلمسازان کردستانی درتولید آثار فاخر ظرفیت و استعداد بالایی دارند

زانیار لطفی
    -     کد خبر: 9999
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/18|11:04
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان گفت: ظرفیت و پتانسیل فیلمسازان کردستانی به گونه‌ای است که هر سال جوایز متعددی از جشنواره‌های ملی و بین المللی دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، زانیار لطفی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان که به مناسبت اعلام فراخوان سومین جشنواره منطقه ای دانشجویی فیلم کوتاه «ریگا» برگزار شد، اظهار داشت: حوزه هنری کردستان همیشه دنبال و پیگیر اتفاقات و فعالیت‌های خاص در زمینه فرهنگ و هنر است و برگزاری این جشنواره به فرصتی جدید برای فعالیت‌های هنری این سازمان تبدیل شده است.

وی افزود: ما تمام ظرفیت و پتانسیل خود را در اختیار مسئولان برگزاری این جشنواره قرار می‌دهیم تا هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی شاهد جشنواره ای به مراتب قوی‌تر از دوره‌های قبل باشیم.

لطفی ادامه داد: امیدواریم اتفاقات خوب و مثبتی در خلال برگزاری این جشنواره در عرصه فرهنگ و هنر رقم بخورد و انگیزه تولید فیلم و ایده ‌های جدید در بین هنرآموزان این عرصه تقویت شود.

وی یادآور شد: امیدواریم با حمایت مسئولان و حضور پررنگ و چشمگیرتر جوانان در حوزه فرهنگ و هنر بتوانیم دوره چهارم این جشنواره را در سال آینده به‌صورت ملی برگزار کنیم تا بتوانیم چهره فرهنگی کردستان را بیش از پیش نمایان سازیم.

وی بیان کرد: فیلمسازان ما اگر دغدغه مالی نداشته باشند می‌توانند با استعدادی که دارند در جشنواره‌های بزرگ ملی و بین المللی افتخارات بزرگی به دست آورند.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان گفت: امروز ما فیلمسازانی داریم که در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی به عنوان داور در حال فعالیت هستند و این جای افتخار برای هنرمندان و هنردوستان کردستانی است.

گفتنی است، سومین جشنواره منطقه ای دانشجویی فیلم کوتاه «ریگا» با حضور فیلمسازانی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، زنجان و آذربایجان غربی طی روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه سال جاری توسط مرکز علمی کاربرودی سروش واحد 1 سنندج  و همکاری و مشارکت حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار می‌شود و هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند تا ۳۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال