شنبه 25 مرداد 1399

سیف: حوزه هنری کردستان به خانه امید هنرمندان و فیلمسازان تبدیل شده است

شهین سیف
    -     کد خبر: 9995
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/18|10:35
سرویس : استانها
مسئول برگزاری جشنواره فیلم «ریگا» گفت: حمایت‌های حوزه هنری کردستان از هنرمندان و فیلمسازان جوانان باعث شده تا این مرکز به خانه امید این قشر تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شهین سیف در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان که به مناسبت اعلام فراخوان سومین جشنواره منطقه ای دانشجویی فیلم کوتاه «ریگا» برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره طی چند سال آینده بتواند به یک جشنواره بین المللی تبدیل شود.

وی افزود: کردستان مهد هنر و پرورش هنرمندانی است که می‌توانند از همان زمان دانشجویی با شرکت در چنین جشنواره‌هایی استعداد و پتانسیل‌های هنری خود را به نمایش بگذارند.

مسئول برگزاری جشنواره فیلم «ریگا» ادامه داد: باید فعالیت‌های هنری در حوزه دانشجویی را به گونه ای ارتقا بخشیم تا جشنواره‌های استانی به منطقه ای، ملی و سپس بین المللی تبدیل شوند، چرا که اینکار باعث تبادل فرهنگ در میان دانشجویان و افزایش انگیزه در میان آنان می‌شود.

سیف با بیان اینکه حوزه هنری در استان کردستان به خانه امید هنرمندان و فیلمسازان تبدیل شده است، یادآور شد: خوشبختانه در راه برگزاری این جشنواره حمایت‌های حوزه هنری کردستان بسیار مطلوب است.

وی بیان کرد: این جشنواره ویژه تمامی دانشجویان مراکز علمی کاربردی است و امیدواریم بتوانیم در دوره‌های آینده زمینه حضور کلیه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف را برای حضور در جشنواره ریگا فراهم کنیم.

گفتنی است، سومین جشنواره منطقه ای دانشجویی فیلم کوتاه «ریگا» با حضور فیلمسازانی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، زنجان و آذربایجان غربی طی روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه سال جاری توسط مرکز علمی کاربرودی سروش واحد 1 سنندج و همکاری و مشارکت حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار می‌شود و هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند تا ۳۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال