یکشنبه 19 مرداد 1399

اختتامیه کنگره شعر عاشورایی کودک و نوجوان استان اردبیل برگزار شد

 اختتامیه کنگره شعر عاشورایی کودک و نوجوان اردبیل
    -     کد خبر: 9975
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/13|16:24
سرویس : استانها
با معرفی نفرات برتر کنگره شعر عاشورایی کودک و نوجوان استان اردبیل به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه با حضور زعفر احدزاده مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان، نادر سقا مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، اصغر تقی‌زاده شکیبا دبیر کنگره شعر عاشورایی و شاعران و علاقه‌مندان به شعر، اختتامیه کنگره شعر عاشورایی کودک و نوجوان استان اردبیل با معرفی نفرات برتر در آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل برگزار شد.

در این کنگره زعفر احدزاده مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: نقش شعر و ادبیات در انتقال مفاهیم عاشورا بر هیچ‌کس پوشیده نیست و در واقع شعر و داستان است که توانسته به خوبی نهضت عاشورا را به مردم انتقال دهد.

احدزاده افزود: در نهضت امام حسین(ع) فرد سالاری حاکم نبود و همه در آن از مرد و زن و بچه مشارکت داشتند. امام حسین (ع) و دیگر شهیدان با خون خود این نهضت را به وجود آوردند و امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) هم با انتقال پیام عاشورا در زنده نگه داشتن آن سهیم بودند.

دیگر سخنرانان این کنگره نادر سقا مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و اصغر تقی‌زاده شکیبا دبیر کنگره شعر عاشورایی بودند.

قسمت پایانی برنامه تجلیل از نفرات برتر بود که در بخش کودک، فاطمه حسین‌پور از اردبیل رتبه نخست، سوگند حسینی از اردبیل رتبه دوم و محمدمهدی عالی از پارس آباد رتبه سوم را به دست آوردند. در بخش نوجوان اسماء عالی از اردبیل رتبه نخست، نرگس دانش از اردبیل رتبه دوم و معصومه جولایی از خلخال رتبه سوم را کسب کردند. در بخش تقدیری نیز از محنا مصدق از اردبیل، فاطمه شیخی از اردبیل، آیناز رنجبر از اردبیل و نیما بساط از دولت آباد تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال