یکشنبه 19 مرداد 1399

«عقیل هراتی» در باغ شعر پسر آرمید

عقیل هراتی
    -     کد خبر: 9974
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/13|16:16
سرویس : استانها
عقیل هراتی پدر شاعر نامی مازندران «سلمان هراتی» سه‌شنبه ۱۲ آذرماه درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «عقیل هراتی» پدر شاعر انقلابی فقید «سلمان هراتی» بر اثر عارضه قلبی در سن ۷۸ سالگی درگذشت و در تنکابن به خاک سپرده شد.

مهدی معصومی گرجی سرپرست حوزه هنری مازندران، در پیامی درگذشت پدر شاعر نامدار و انقلابی مازندران را به خانواده هراتی، هنرمندان، فرهیختگان و شاعران تسلیت گفت.

وی در ادامه افزود: سلمان به رغم عمر کوتاه منشا آثاری تاثیرگذار، پر مغز و عمیق بود. آن‌طور که نمی‌توان با گذشت سال‌ها از وفات وی شعرهایش را به فراموشی سپرد. حال آنکه این توانمندی و بلوغ فکری مرهون و مدیون زحمات و آموزش پدر و مادری است که بارقه‌های انسانیت را در روح و جان سلمان متبلور ساختند، تا جایی که نوج(کاج) نورسته یک کودک شمالی به درختی تنومند بدل شود که تمام ایران وی را ستایش کنند.

سلمان هراتی در اول فروردین سال ۱۳۳۸ در روستای مزردشت تنکابن مازندران در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. درس‌های ابتدایی تا پایان دوران متوسطه را در زادگاهش خواند. سپس در دانش‌سرای راهنمایی تحصیلی پذیرفته شد و پس از دو سال در رشته هنر، مدرک فوق دیپلم اخذ کرد. وی پس از پایان تحصیلات در یکی از مدارس روستاهای دور لنگرود مشغول تدریس شد.

سلمان در نشست‌های شعر حوزه هنری نیز فعال بود و سرانجام در نهم آبان ۱۳۶۵ هنگام عزیمت به لنگرود در یک سانحه رانندگی درگذشت. «آسمان سبز ۱۳۶۴»، « دری به خانه خورشید ۱۳۶۷»، «از این ستاره تا آن ستاره» از آثار سلمان هراتی است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال