پنج شنبه 21 فروردین 1399

روزشمار انقلاب و دایره‌المعارف مصور دفاع مقدس همدان تدوین می‌شود

 دایره‌المعارف مصور دفاع مقدس همدان
    -     کد خبر: 9969
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/13|16:20
سرویس : استانها
با امضای تفاهم‌نامه بین حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، روزشمار انقلاب و دایره‌المعارف مصور دفاع مقدس همدان تدوین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان در جلسه مشترک با رئیس حوزه هنری همدان گفت: تمرکز در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، باید در راستای جریان‌سازی ارزش‌ها و شاخص‌ها باشد.

سردار ظفری با تاکید بر اینکه باید از حضور ارزشمند فعالان انقلاب و دفاع مقدس در استان نهایت بهره را برد و خاطرات آن‌ها را ثبت کرد، افزود: باید از پتانسیل‌های موجود مانند شورای هماهنگی دفاع مقدس استان، سازمان‌ها، نهادها، شخصیت‌های توانمند و صاحب‌نظران استفاده نماییم و بسیجی‌وار ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم.

وی حوزه نشر را برای تحقق اهداف ذکر شده بسیار مهم دانست و تصریح کرد: برای پویایی و گسترش حوزه نشر در عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باید متخصصانی در زمینه تاریخ شفاهی و نویسندگی تربیت شود.

در ادامه رئیس حوزه هنری استان همدان نیز اهداف و فعالیت‌های حوزه هنری با  اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان را نزدیک به هم عنوان کرد و گفت: حوزه هنری به تمامی ساختارهای اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس احترام می‌گذارد و اعتقاد دارد که باید فراتر از ساختارها و به شکل عمل‌گرایانه، دقیق، عمیق و با گستره مفید و تاثیرگذار وارد عرصه تدوین روزشمار انقلاب و دایره‌المعارف مصور دفاع مقدس در همدان شد.

سیدمحمدباقر حسینی، ایده‌آل‌گرایی محض را موجب کندی و توقف در کار دانست و تصریح کرد: با رویکرد واقع‌گرایی و با قید فوریت، باید شخصیت‌های مرجع در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان شناسایی شوند، خاطراتشان ثبت، چاپ و در صورت نیاز مورد بازنگری قرار گیرد.

همچنین در این جلسه نویسنده کتاب‌های ارزشی چون  «شبی که ماه کامل شد» و «خداحافظ سالار» ، شیوه‌نامه ارائه شده از سوی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگ و ادب پایداری حوزه هنری کشور را بسیار علمی، دقیق و فراگیر اعلام کرد و اظهار داشت: شیوه نامه استاد کمری به دنبال شناخت‌نامه انقلاب در بازه زمانی قبل انقلاب تا ورود آزادگان در همدان است که لازمه آن جمع‌آوری اسناد مختلف از ارگان‌ها، نهادها و شخصیت‌ها است.

حمید حسام پروژه تدوین تاریخ انقلاب و دایره‌المعارف مصور دفاع مقدس در همدان را اقدامی فراسازمانی دانست و افزود: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در دو دهه گذشته در جمع‌آوری اسناد ارزشمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عملکرد قوی داشته است و حوزه هنری همدان نیز با دارا بودن قدرت کارشناسی بالا، تخصص در چاپ کتب باکیفیت، برگزاری جلسات رونمایی و معرفی کتاب، می‌تواند در به نتیجه رسیدن فعالیت‌های بنیاد نقش کلیدی ایفا کند.

این برنامه با حضور شخصیت‌هایی چون علی مساوات، محسن صیفی‌کار، تیمور آقامحمدی، ابوالفتح مومن، خلیل الهی تبار، حامد زمان میرآبادی و ... برگزار شد.

انتهای پیام/
    

 

 


 
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال