سه شنبه 13 خرداد 1399
توسط انتشارات سوره مهر؛

مجموعه داستان «شب طولانی» منتشر شد

رمان «شب طولانی»
    -     کد خبر: 9955
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/12|16:00
سرویس : استانها
کتاب «شب طولانی» مجموعه ای از داستان‌های کوتاه برای نوجوانان به قلم عبدالرحمان اونق به تازگی توسط سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان گلستان عنوان کرد :عبدالرحمان اونق متولد سال ۱۳۳۹ در بندرترکمن استان گلستان است و تحصیلاتش را در رشته دینی و عربی در دانشگاه تربیت معلم به پایان رسانده و سال‌ها در مدارس شهرهای گمیشان و گنبد کاووس به تدریس مشغول بوده است. او نویسندگی را از سال ۱۳۶۲ شروع کرده و اولین داستانش در مجله «کیهان بچه‌ها» به چاپ رسیده و استفاده از شخصیت‌ها و فضاهای بومی در داستان‌ها و رمان‌های اونق برجستگی خاصی به آثارش بخشیده است.

محمود خواجه‌نژاد ادامه داد: به جز «شب طولانی» کتاب‌های دیگری از این نویسنده به چاپ رسیده که برخی از آنها منتخب جشنواره‌های کشوری بوده است. رمان «دایره سرخ» (رمان بزرگسال با زمینه تاریخی که زندگی ترکمن‌های قوم تکه در زمان سلطنت ناصرالدین شاه را به تصویر می‌کشد)، رمان «فریاد آق اویلی» (با زمینه بومی که درباره قاچاق پرندگان است)، «قصه‌های ترکمن» (مجموعه داستان)، «سورتیک»(مجموعه داستان)، «در عمق شب‌های تار» (رمان نوجوان)، «چوپان کوچک» (رمان نوجوان)، «راز خایر خوجه» (رمان بزرگسال)، «آوای صحرا» (رمان بزرگسال)، «حماسه گوراوغلی» (رمان)، «سماجت»(مجموعه داستان ترجمه از ترکمنستان).

وی در پایان به چاپ این کتاب توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری اشاره کرد و اظهار داشت: در کتاب «شب طولانی» ماجرای فرمانده ای روایت می‌شود که پس از آمدن به پاسگاه جدید، برای جلوگیری از جنگ و درگیری میان ماهی‌گیران غیر قانونی و ماموران خود، شروع به اعتمادسازی می‌کند، اما نگران است که حاصل زحماتش به دلیل دشمنی یکی از مامورانش با سردسته ماهی‌گیران غیرقانونی، از بین برود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال