سه شنبه 13 خرداد 1399

کارگاه داستان‌نویسی حوزه هنری استان اردبیل هویت‌دار شده است

رحمان مجرد
    -     کد خبر: 9954
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/12|15:59
سرویس : استانها
رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری اردبیل گفت: کارگاه داستان‌نویسی حوزه هنری استان اردبیل هویت‌دار شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل، روز دوشنبه ۱۱ آذرماه با حضور در کارگاه داستان‌نویسی گفت: کارگاه‌ داستان‌نویسی حوزه هنری استان اردبیل، فعال‌ترین و با سابقه‌ترین کارگاه داستان در استان است که همچنان به‌صورت فعال و پویا به کار خود ادامه می‌دهد.

مجرد افزود: این کارگاه از جمله فعالیت‌های هویت‌دار حوزه هنری استان اردبیل است که با هدف تعالی ادبیات داستانی برنهاده از ارزش‌های انقلاب اسلامی و عناصر هویت بخش اقلیم اردبیل و تولید اثر فاخر در این عرصه تشکیل شده است. لذا حوزه هنری به تداوم، پایداری، فعال بودن این کارگاه و همچنین حضور ترکیبی از جوانان و پیشکسوتان کنار هم، افتخار می‌کند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل با اشاره اینکه وضعيت حال حاضر كارگاه داستان‌نويسی حوزه هنری مطلوب است و این نشان از جدیت و همت تک تک اعضای این کارگاه و سرپرست کارگاه و واحد آفرینش‌های ادبی دارد، افزود: مداومت در برگزاری هفتگی جلسات (آن هم به شکل منظم)، صمیمیت بین اعضا و جدی گرفتن امر داستان‌نویسی در این مجموعه از جمله ویژگی‌های کارگاه به شمار می‌رود و با توجه به امکانات سخت افزاری نسبتا مناسبی که در حوزه هنری فراهم شده است، می‌توان کارهای خوبی را به سامان رساند. لذا انتظار این است که اعضای کارگاه با تمام نیرو، دست به تولید آثار جدی و فاخر در این عرصه بزنند.

در ادامه محمود مهدوی سرپرست کارگاه داستان حوزه هنری، بیان کرد: تقویت جریان داستان‌نویسی در استان، مجهز شدن جوانان و علاقه‌مندان به فضیلت نویسندگی و ابزار تبلیغی داستان و ادبیات، پرورش نویسنده در زمینه موضوعات دینی و انقلابی، معرفی منابع معتبر و موثق برای داستان نویسان، آماده‌سازی نویسندگان جوان برای حضور در جشنواره‌‌های مختلف ادبی و تولید مجموعه داستان‌های فاخر و ارزشمند بومی و... از اهداف این کارگاه است.

وی در خصوص برنامه‌های این کارگاه اظهار داشت: هنرجویان هر چند از قبل داستان‌هایی را نوشته‌اند ولی در کارگاه، با فراگیری تکنیک‌ها و استانداردهای جدید به خلق داستان می‌پردازند و این حرکت، خود مقدمه‌ای برای نگارش داستان‌های بعدی آنان خواهد بود.

در پایان مهدوی اضافه کرد: کشف، پرورش و حمایت از استعدادهای ادبی جوان و خلاق به منظور تولید داستان‌های بلند و رمان از اهداف اصلی کارگاه است و از هنرجویان انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک داستان‌های خود را تکمیل و جهت چاپ در قالب کتابی با مساعدت حوزه هنری استان، آماده نمایند.

شایان ذکر است؛ کارگاه داستان حوزه هنری اردبیل روزهای دوشنبه هر هفته در مرکز آموزش برگزار می‌شود و حضور در این کارگاه برای عموم علاقه‌مندان به نویسندگی و داستان‌نویسی آزاد است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال