پنج شنبه 3 مهر 1399

رقابت ۱۵ اثر نمایشی در جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد»

افتتاحیه بچه های مسجد
    -     کد خبر: 9948
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/12|12:57
سرویس : استانها
آیین گشایش چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» با حضور گروه‌های نمایشی، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی هوشمند دبیر هنری جشنواره در مراسم افتتاحیه گفت: در مردادماه امسال فراخوان اعلام و ۱۱۶ اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه (جشنواره) رسید که از این میان، ۶ اثر از تهران و ۱۱۰ اثر متعلق به دیگر استان‌ها بود.

وی ادامه داد: پس از بررسی هیئت انتخاب متشکل از حسین فدایی حسین، سیدقاسم سید قوامی و سینا دلشادی ۱۵ اثر شامل: ۷ گروه بانوان و ۸ گروه جواز ورود به جشنواره را یافتند.

رئیس حوزه هنری قزوین افزود: هیئت‌ داوران بخش نهایی جشنواره متشکل از کاظم نظری، توحید معصومی و مرتضی نجفی است. همچنین بخشی تحت عنوان تکریم از پیشکسوتان خواهیم داشت که طی آن از حسین پارسایی و در سطح استانی از ناصر ایزدفر تجلیل خواهند شد.

وی عنوان کرد: کارگاه‌های آموزشی جزو برنامه‌های جنبی جشنواره بوده و توسط محمد رضا آزاد و سید حسین فدایی برای گروه‌های نمایشی برگزار می‌شود.

دبیر هنری جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با تأکید بر اینکه رفتار و اخلاق گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره نیز باید مسجدی باشد؛ بیان کرد: در این جشنواره قرار است جایزه ویژه مرحوم فرج‌الله سلحشور علاوه بر نفرات گروه‌های اول تا سوم به گروه برگزیده از نظر هیئت‌ داوران نیز اهدا شود.

در ادامه این برنامه مجتبی میرزایی نسب دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: امروز از ۱۳ استان کشور و در قالب ۱۵ گروه نمایشی در استان ولایت‌مدار قزوین حضور پیدا کردید و ان‌شاالله بتوانیم در لحظاتی که خدمت‌گزار شما هستیم، خاطرات خوشی برای شما به یادگار گذاریم.

وی خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا بتوانیم این جریان مردمی تئاتر را برای احیای کارکردهای هنری و اجتماعی مساجد، در قالب کار جمعی ستاد کانون‌ها و همچنین حوزه هنری انقلاب اسلامی داشته باشیم.

در پایان این مراسم گروه‌های نمایشی با حضور در گلزار شهدا و نثار گل، با آرمان‌های شهیدان تجدید بیعت کردند.

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در شهر قزوین برگزار می‌شود.

بنا بر این خبر چهار مسجد جوادالائمه (ع)، امام حسن عسگری (ع)، مسجد توحید و چهارده معصوم در شهرستان قزوین برای اجرای مردمی قبل و بعد از نماز ظهر و عصر و نماز مغرب و عشاء در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال