دوشنبه 23 تیر 1399

شیخی: تصویر واقعی صیانت از بیت‌المال در تابلو «پوتین رزمنده»/ کم لطفی مسئولان به آثار ارزشی دفاع مقدس

محمدعلی شیخی
    -     کد خبر: 9911
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/12|13:01
محمدعلی شیخی نقاش دفاع مقدس، داستان واقعی توجه به حفاظت از بیت المال از سوی یکی از رزمندگان جنگ تحمیلی را در تابلو «پوتین رزمنده» به تصویر کشیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، محمدعلی شیخی همزمان با برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» در حوزه هنری اظهار کرد: تابلو «پوتین رزمنده» برگرفته از داستان واقعی یکی از رزمندگان دفاع مقدس است که قبل از پاکسازی منطقه‌ای پاکسازی نشده از مین، پوتین‌های نو خود را که از تدارکات جبهه تحویل گرفته بود باز کرده و گفت «به بیت المال بازگردد، من که به روی مین می‌روم». این رفتار رزمنده من را بسیار تحت تاثیر قرار داد و منشاء طراحی این تابلو شد.

وی خاطر نشان کرد: حوزه هنری از زمانی‌که هیچ مجموعه‌ای به فکر حمایت از ارزش‌های دفاع مقدس در قالب هنر نبود، در این مهم اهتمام داشت و پیشرو بود، هم اکنون نیز هنرمندان بسیاری با آثار خود سعی در تداوم و انتقال مفاهیم و معانی انقلاب اسلامی و ارزش‌های دفاع مقدس در قالب آثار هنری دارند، اما گاهی مسئولینی هستند که حتی حاضر نیستند آثار هنری حوزه انقلاب اسلامی را هم مشاهده کنند و انگار این آثار برای آنها قدیمی و تکراری است، در حالی‌که هنرمند معنا و مفهوم اثر خود را باور دارد و مسئولان در حق این آثار کم‌لطفی می‌کنند.

این نقاش دفاع مقدس تصریح کرد: بسیار از وضعیت موجود ارتباط مسئولان با دفاع مقدس و آثار هنری مرتبط با آن ارزش‌ها ناراحت هستم، مسئولان حتی آنهایی که شعار می‌دهند در اقلیت هستند و هنرمندان انقلابی هم در اقلیت هستند.

شیخی ادامه داد: هنرمندانی که برای دفاع مقدس از جان مایه گذاشتند برای حفظ و اعتلای این ارزش‌ها همچون شهید هستند و وظیفه خود را انجام دادند، چه بسا که با آثار هنری بسیاری از افراد جامعه دگرگون شدند و متاثر از آن آثار بودند چرا که خالق آن آثار به موضوع کار خود باور داشته‌اند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال