سه شنبه 24 تیر 1399

نمایشگاه بسیجی در حوزه هنری افتتاح شد/ بازدید تا ۱۲ آذر

 نمایشگاه بسیجی در حوزه هنری
    -     کد خبر: 9886
    -     تاريخ انتشار : 1398/9/5|17:38
نمایشگاه «بسیجی» با نمایش آثار تجسمی هنرمندان دهه نخست انقلاب و هنرمندان جوان در حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان «بسیجی» بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۵ آذرماه با حضور محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و مسئولان مدعو از جمله سردار احمد نوریان معاون اجتماعی ناجا افتتاح شد.

سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در حاشیه افتتاح نمایشگاه «بسیحی» اظهار کرد: حوزه هنری شروع یک اتفاق جدی در عرصه هنرهای تصویری و تجسمی است و با انقلاب شروع شده و در دفاع مقدس رشد عجیبی داشته و شاهد حضور هنرمندان توانمند با حس و حالی که در رزمندگان مشهود است، بوده‌ایم و انگیزه هنرمندان در آثارشان ملموس است.

وی با یادآوری اینکه دهه انقلاب بسیار پرشور بود و آثار بسیار خوبی در حوزه هنری خلق شد، بیان کرد: اساسا اگر در زمان حال بخواهند اثری خلق کنند و در مورد دفاع مقدس در هنر یاد کنند، قطعا نام حوزه هنری به میان می‌آید.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ضمن تشریح نمایشگاه «بسیحی»، گفت: این نمایشگاه با نمایش ۸۰ اثر که ۶۰ اثر هنری شامل نقاشی، پوستر و مجسمه ارائه شده و ۲۰ اثر در قالب کاریکاتور و کارتون ارائه شده و ترکیبی از آثار گنجه حوزه هنری و آثار جدید هنرمندان جوان است و رویش‌های انقلاب عنوانی مناسب برای این هنرمندان است.

گفتنی است، آثار هنرمندانی چون حبیب‌الله صادقی، ناصر پلنگی، کاظم چلیپا، مصطفی گودرزی، مرتضی گودرزی‌دیباج، مصطفی ندرلو، ایرج اسکندری، علی وزیریان، سیدحمید شریفی آل هاشم، حسن یاقوتی، حسن رزمخواه، علی‌محمد شیخی، کیومرث قورچیان، حسین خسروجردی، ابوالفضل عالی، ابراهیم صاحب‌اختیاری، محمد خزایی، مینا صدری، حسین عصمتی، عبدالحمید قدیریان، محمدحسین نیرومند، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، احمد آقاقلی‌زاده، محمد اسدی جوزانی، عباس گنجی، پرویز اسکندرپور خرمی، نادر قشقایی، ملک دادیار گروسیان، علی‌اصغر یوزباشی، فرهاد ابراهیمی، محمدتقی صداقتی، قدرت‌الله معماریان، غلامعلی طاهری، مرتضی حیدری، مهدی فرخی و ... در نمایشگاه «بسیجی» به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه «بسیجی» در نگارخانه‌های ابوالفضل عالی، شماره یک خانه عکاسان و نگاه خانه، در حوزه هنری افتتاح شد و از فردا ۶ آذرماه تا ۱۲ آذر به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال