یکشنبه 15 تیر 1399

حسنی: کار فرهنگی می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرد

جعفر حسنی
    -     کد خبر: 9825
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/26|13:50
سرویس : استانها
دبیر کار گروه هنرهای تصویری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور، با تعدادی از فیلمسازان خوزستانی دیدار و به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حسنی در این دیدار با بیان اینکه هر جامعه‌ای در کنار مسائل مختلفی خود به اجبار دچار یک سری مشکلات و معضلات اجتماعی می‌شود، اظهار کرد: جامعه ما هم مبرا از این آسیب‌ها نیست، به همین علت ما هم برای کم کردن بار این آسیب‌ها به انجام کار فرهنگی فکر کردیم.

وی ادامه داد: کار فرهنگی است که می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات و مصیبت‌ها را بگیرد و به مسئولین به پیش‌برد برنامه‌هایشان کمک کند و بسیاری از هزینه‌های آن را کم کند.

دبیر کارگروه هنرهای تصویری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری با عنوان اینکه در راستای چنین تفکری تصمیم به ساخت فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه شد، تصریح کرد: طبق پژوهشی که وزارت کشور انجام و در اختیار ما قرار داده از استان‌ها خواستیم تا راجع به بیشترین معضلی که بالاترین رقم را در استان خود دارد فیلمسازان هر استان فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای را تولید کنند.

جعفر حسنی افزود: طبق این پژوهش در هر استان مشکلات و معضلات اجتماعی مشخص، دسته‌بندی و اولویت‌بندی شدند.

حسنی معضلات هر استان را نسبت به شرایط فرهنگی، جغرافیایی و اقلیمی متفاوت دانست و اظهار داشت: براساس این مشکلات اولویت‌بندی شده قرار است فیلمسازان در این زمینه به تولید فیلم ۱۰۰ ثانیه ای بپردازند تا در قالب پکیج یا شکل‌های متخلف دیگری که امکان‌پذیر باشد به نمایش و در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه حضور ما در استان خوزستان به علت دیدار با فیلمسازان این برنامه و بررسی موضوعات است، تاکید کرد: فیلمسازان حوزه هنری خوزستان ظرفیت خوبی در کشور دارند که  امیدواریم این کار نتایج خوبی داشته باشه و به زودی کارها را در قالب محصولات فرهنگی به خانواده‌ها عرضه شود.

گفتنی است، در این دیدار تعدادی از فیلمسازان خوزستانی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال