جمعه 4 مهر 1399

زارعی: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد یک جشنواره تربیتی است

نشست جشنواره تئاتر بچه های مسجد
    -     کد خبر: 9809
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/25|10:48
سرویس : استانها
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در نشست هماهنگی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: ما در این جشنواره به دنبال کشف و پرورش استعدادهای هنری هستیم، جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد یک جشنواره تربیتی است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی در نشست هماهنگی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: ما در این جشنواره به دنبال کشف و پرورش استعدادهای هنری هستیم تا در ادامه هنرمندان مسجدی ما بتوانند در جشنواره‌هایی چون سوره شرکت کرده و بدرخشند، چراکه جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد یک جشنواره تربیتی است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود: در نظر داریم با همکاری کانون‌های مساجد و هماهنگی آموزش و پرورش، از ظرفیت دانش آموزان جهت تماشا و دیده شدن نمایش‌ها و آشنایی نسل نوجوان با هنر مسجدی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه چندین مسجد در این جشنواره، میزبان گروه‌های نمایشی هستند، برنامه‌ریزی می‌شود که همه گروه‌ها در کلیه مساجد برگزار کننده، اجرا داشته باشند.

در ادامه علی هوشمند دبیر هنری جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: افتتاحیه این جشنواره در سال گذشته در محل گلزار شهدای قزوین برگزار شد، طی ایام برگزاری نیز گروه‌های هنری در پنج مسجد در نقاط مختلف به اجرای نمایش پرداخته و یک مسجد نیز جهت داوری به عنوان پایلوت در نظر گرفته شد، با توجه به استقبال مردمی و رضایتمندی گروه‌های هنری تجربه ای موفق و در شأن استان بود.

وی افزود: با توجه به سابقه موفق این جشنواره، امیدواریم امسال نیز با مشارکت و هم افزایی به‌وجود آمده، شاهد جشنواره ای خوب و قابل قبول باشیم.

محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز مساجد را اصلی‌ترین کانون‌های رشد و تربیت جوانان در دوران انقلاب اسلامی دانسته، بر ضرورت فعالیت‌های هنری در فضای امن مساجد تاکید کرد.

در ادامه محمد زرویی نصرآباد مدیر موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر بیان کرد: بر اساس پیشنهاد صورت گرفته، چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، ۱۲ تا ۱۴ آذرماه در قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به کمبود منابع باید سعی کنیم که هزینه‌ها را کاهش داده و کاری کنیم که این جشنواره بدون خدشه و به خوبی برگزار شود.

وی عنوان کرد: در این جشنواره ۱۵ گروه نمایشی شامل هفت گروه نمایشی بانوان و هشت گروه نمایشی آقایان شرکت دارند که به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال