شنبه 14 تیر 1399

افتتاح نمایشگاه آثار تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در زنجان

نمایشگاه هنرواره در زنجان
    -     کد خبر: 9807
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/22|14:22
سرویس : استانها
با همکاری و مشارکت حوزه هنری اردبیل و حوزه هنری زنجان، نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در دانشگاه زنجان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان، نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» از امروز چهارشنبه، ۲۲ آبان‌ماه در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان افتتاح شد.

مهدی خدایی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان گفت: این نمایشگاه آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» حوزه هنری استان اردبیل است که از ۲۲ تا ۲۹ آبان‌ماه با حضور دکتر ذکرالله مروتی عضو هیئت علمی و جمعی از دانشجویان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی در راستای بازدید عموم دانشجویان در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان افتتاح شد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۵۰ اثر در بخش مختلف هنرهای تجسمی؛ پوستر، اینفوگرافی، کاریکاتور و عکاسی از آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در اندازه ۷۰ در ۵۰ از آثار هنرمندان شاخص کشوری به نمایش گذاشته شده است.

خدایی بیان کرد: در بین آثار منتخب به نمایش گذاشته در این نمایشگاه، آثار دو هنرمند زنجانی محمدمهدی ولیزاده و منصور مقدم به چشم می‌خورد که این آثار به بخش طراحی پوستر هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» راه یافته بودند.

گفتنی است، این نمایشگاه با همکاری و مشارکت حوزه هنری استان اردبیل، حوزه هنری استان زنجان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی زنجان؛ از ۲۲ آبان‌ماه به مدت یک هفته در گالری جهاد دانشگاهی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است، هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با موضوع مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و تطهیر رژیم پهلوی و با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته، به میزبانی حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد.

این هنرواره با هدف، ایجاد جریانی گسترده و فراگیر برای ارتقاء آگاهی مردم جهت آشنایی با موفقیت‌ها و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران اسفناک رژیم پهلوی، با استفاده از تولید آثار هنری در سطح ملی برگزار شد.

شایان ذکر است، آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» به سبب آگاهی مردم و ترویج دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان‌های مختلف کشور مورد بازدید اقشار مختلف مردم قرار خواهد گرفت که پیش از برپایی نمایشگاه در زنجان در استان آذربایجان شرقی و پس از آن در استان قزوین به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال