سه شنبه 17 تیر 1399

برگزاری نشست حکمت اربعین در حوزه هنری

نشست حکمت اربعین
    -     کد خبر: 9778
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/19|16:50
به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، هشتمین گردهمایی اصحاب علوم انسانی، اجتماعی، هنر و رسانه با عنوان نشست تخصصی «حکمت اربعین» به همراه رونمایی از کتاب «اربعین؛ جهانی دیگر»، دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم مهدیار معاونت پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی در زمینه دلایل و ضرورت برگزاری این همایش گفت: پیاده‌روی اربعین به عنوان یک منسک دینی و مذهبی در سال‌های اخیر با استقبال گسترده مردم ایران در اقشار گوناگون شده، اما در محافل فکری و آکادمیک توجه به این پدیده اغلب با رویکردی سیاسی یا اجرایی بوده و کمتر به ابعاد نظری، فرهنگی و اجتماعی آن توجه شده است.

از این‌ رو پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی طی چندسال گذشته دغدغه پرداخت تخصصی به پیاده‌روی اربعین با رویکرد علوم انسانی را پیگیری کرده که این تلاش‌ها تاکنون در قالب برگزاری چند همایش علمی و انتشار دو کتاب «مدنیت، عقلانیت، معنویت در بستر اربعین» و «اربعین؛ جهانی دیگر» منتشر شده و اکنون نیز در نشست تخصصی «حکمت اربعین» قرار است تداوم یابد.

فاطمه دلاوری دبیر اجرایی این نشست نیز برنامه نشست را ارائه‌های کوتاه توسط هفده نفر از پژوهشگران عنوان و اعلام کرد: در انتهای این مراسم رونمایی از کتاب «اربعین؛ جهانی دیگر» با حضور گردآورنده کتاب دکتر مسعود معینی‌پور از اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم و مدیر شبکه چهار سیما برگزار خواهد شد.

گفتنی است، نشست تخصصی حکمت اربعین روز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه از ساعت ۱۶ در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود و حضور در این برنامه برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال