جمعه 9 خرداد 1399

تولید فیلم کوتاه «طیبه» در حوزه هنری زنجان

فیلم کوتاه طیبه
    -     کد خبر: 9755
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/18|16:21
سرویس : استانها
فیلم کوتاه «طیبه» با محوریت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به تهیه‌کنندگی حوزه هنری زنجان تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری زنجان، فیلم کوتاه «طیبه» با محوریت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به تهیه‌کنندگی حوزه هنری زنجان تولید شد.

میثم سیفی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری زنجان گفت: فیلم کوتاه «طیبه» فیلمی در ژانر اجتماعی است که به کارگردانی علیرضا سلطانی و به تهیه‌کنندگی حوزه هنری زنجان تولید شده است.

سیفی با اشاره به اینکه نویسندگی فیلمنامه فیلم کوتاه «طیبه» بر عهده سوسن سلامت و بهزاد علوی بوده است، ادامه داد: در این فیلم کوتاه داستانی با پرداختی به مضامین اجتماعی و خانوادگی مشکلات و اتفاقات روزمره زندگی برخی افراد به به زبان تصویر بیان می‌کند.

وی خاطرنشان شد: فیلم کوتاه «طیبه» در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و مشخصا به معضل اعتیاد در برخی خانواده‌ها پرداخته است و با مشارکت حوزه هنری زنجان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تولید شده است.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری زنجان تشریح کرد: این فیلم کوتاه داستانی روایتی است از تلاش یک زن به نام «طیبه» که با مشکلات خانواده و اطرافیان خود مواجه است که خطر بازگشت پسرش به نام «نادر» به دام اعتیاد مهم‌ترین چالش پیش روی اوست. در این فیلم نقش محوری «طیبه» به عنوان مادر در حل این معضل به تصویر کشیده شده است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی بازیگران ملی و استانی در فیلم کوتاه داستانی «طیبه» گفت: در این فیلم بازیگرانی از قبیل مهری‌سادات آل‌آقا، سیامک احمدی، بهشته آلیان، آرمین فرج‌زاده‌مطلق و حامد سوری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

شایان ذکر است، حوزه هنری استان زنجان در راستای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد، خشونت، کودک‌آزاری و ... بر اساس ظرفیت و توانمندی‌های فیلمسازان استان به سمت تولید و حمایت از آثاری هنری و فیلم‌های کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای قدم برداشته است تا با تولید فیلم‌های کوتاه و انیمیشن در این زمینه نقشی در فرهنگ‌سازی و کاهش این معضلات در استان داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال