جمعه 9 خرداد 1399

دومین کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی در استان قم برگزار می‌شود

کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی
    -     کد خبر: 9754
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/18|16:21
سرویس : استانها
با مشارکت حوزه هنری کودک و نوجوان تهران و قم، دومین کارگاه آموزشی در قالب فیلم‌نامه‌نویسی کارتی ویژه هنرمندان جوان و نوجوان استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهنام بهادری مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی که یک‌شنبه 19 آبان‌ماه در حوزه هنری استان قم برگزار می‌شود، گفت: در این کارگاه سه ساعته، ۳۰ هنرمند نوجوان قمی که با حوزه هنری این استان مرتبط هستند، حضور خواهند داشت.

وی افزود: نخستین کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی، تیرماه امسال در قم برگزار شد و به دلیل استقبال علاقه‌مندان، این کارگاه به صورت پیشرفته برگزار می‌شود.

مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان بیان کرد: در کارگاه اول، 30 طرح از کارآموزان جمع آوری شد. در کارگاه دوم نیز موضوع آزاد است و از ایده‌پردازی تا قبل از نگارش فیلم‌نامه را در بر می‌گیرد.

بهادری ادامه داد: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی است که علاقه‌مندان با استفاده از کارت‌ها و نه تئوری‌ها، و به صورت غیرمستقیم و حداقل نظریات دست‌وپاگیر، به طرح فیلم‌نامه می‌رسند.

وی افزود: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی از فیلم‌نامه‌نویسی است که برای اولین بار در ایران تجربه می‌شود و پیش از این به همت حوزه هنری کودک و نوجوان در برخی مدارس و هنرستان‌های سطح تهران نیز برگزار شده بود.

مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: قرار شده این کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی کارتی در استان‌های کشور نیز برگزار شود و این کارگاه، در پایان هفته در حوزه هنری استان مازندران برپا خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال