جمعه 9 خرداد 1399

تئاتر استان نیازمند شکل‌دهی دوباره/ استقبال مخاطبان از نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» بی‌نظیر بود

رضا کرمی زاده
    -     کد خبر: 9751
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/18|11:32
سرویس : استانها
رضا کرمی‌زاده کارگردان نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» گفت: در چند سال اخیر تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد افت شدیدی داشته است که نیاز به شکل‌دهی دوباره توسط نسل‌های جدید است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رضا کرمی‌زاده کارگردان نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» در حاشیه اجرای عمومی این نمایش در یاسوج گفت: نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» با نویسندگی رضا گشتاسب جهت شرکت در جشنواره فتح خرمشهر با تولید مشترک حوزه هنری استان کهگیلویه وبویراحمد و انجمن هنرهای نمایشی استان است.

وی افزود: این نمایش ۵ اجرای عمومی در شهر یاسوج داشت که مورد استقبال بی‌نظیر مخاطبان صورت گرفت که اگر این اجراها به طور مداوم صورت بگیرد روز به روز بر مخاطبان تئاتر افزوده خواهد شد.

کرمی‌زاده با اشاره به مراحل قبل از اجرا تصریح کرد: این نمایش حدود سه ماه تمرین داشت تا به مرحله اجرا عمومی رسید.

وی با اشاره به هدف از انتخاب این نمایشنامه گفت: هر کارگردانی هر کاری تولید می‌کند با توجه به حس قلبی که به نمایشنامه دارد آن را انتخاب می کند و انتخاب این نمایشنامه برخواسته از حس درونی بود.

کارگردان نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» تصریح کرد: بازیگران این نمایش اکبر آئین، نازنین نادرپور، مهرداد علی‌پور، پوریا نیک اقبالیان و بهنام مهدی‌پور هستند.

وی با اشاره به وضعیت تئاتر در استان افزود: در چند سال اخیر تئاتر استان افت شدیدی داشته است که نیاز به شکل دهی دوباره توسط نسل‌های جدید است.

وی اظهار کرد: در بیست و دومین جشنواره ملی فتح خرمشهر که در  بین ۳۰۰ اثر ارسال شده به این جشنواره، حدود ۵۰ اثر انتخاب شد که بعد از بازبینی حضوری این آثار  ۱۲ اثر به‌صورت نهایی پذیرفته شد، که نمایش «دست‌هایت کو مم حسن» نیز از این آثار راه یافته به مرحله نهایی است.

کرمی‌زاده تصریح کرد: از سرهنگ حکمتیان فرمانده تیپ ۴۸ فتح، شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه وبویراحمد و رضا رفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایش استان که در این مسیر ما را یاری کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال