چهارشنبه 7 اسفند 1398
توسط سوره مهر؛

کتاب «گمشده دره سبز» منتشر شد

گمشده دره سبز
    -     کد خبر: 9735
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/14|15:07
سرویس : استانها
خاطرات محمدعلی کاظمی رزمنده ۱۶ ساله‌ عملیات خیبر در کتاب «گمشده دره سبز» چاپ و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «گمشده دره سبز» خاطرات محمدعلی کاظمی است که توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

کتاب «گمشده دره سبز» خاطرات محمدعلی کاظمی رزمنده ۱۶ ساله‌ عملیات خیبر است، که به قلم سیده مریم بازرگانی در 254 صفحه و در قطع رقعی توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

سیده مریم بازرگانی در خصوص کتاب «گمشده دره سبز» گفت: این کتاب خاطرات محمدعلی کاظمی از روستای سبزدرق از توابع شهرستان سلطانیه است، که در زمان هشت سال جنگ تحمیلی نوجوانی بیش نبودند، که با سن کم و با شور حال نوجوانی در جبهه‌های جنگ حاضر می‌شوند و در اسفند ماه 62 در سن 16 سالگی به مدت 7 سال در عملیات خیبر به اسارت نیروهای عراقی درمی آیند.

بازرگانی با یادآوری اینکه از پاییز سال 1392 با حضور در کارگاه‌های آموزشی داستان‌نویسی و خاطره‌نویسی حوزه هنری زنجان و تهران نوشتن را آغاز کرده است، گفت: نوشتن کتاب «گمشده دره سبز» را سال ۹۵ شروع شد و تألیف آن نیز سه سال به طول انجامید.

وی ضمن قدردانی از حوزه هنری زنجان به سبب فراهم نمودن فضا و بستر مناسب جهت انجام مصاحبه ها و دعوت از اساتید کشوری جهت حضور در کارگاه‌های متفاوتی که به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری در حوزه هنری زنجان برگزار می‌شد، گفت: مصاحبه‌ها با آقای محمدعلی کاظمی در حوزه هنری زنجان انجام شده بود که در ابتدا به مصاحبه‌های ابتدایی اکتفا شد اما به دلیل کلی‌گویی و ناقص بودن مصاحبه‌ها سوالاتی بسیاری ذهنم رو مشغول کرده بود که با مشورت گرفتن و راهنمایی اساتیدی چون استاد مرتضی سرهنگی و فرزاد بیات موحد تصمیم بر آن شد تا برای ارائه خاطراتی بهتر به مصاحبه‌های جزیی‌تری برسم و اسامی دوستان رزمنده عملیات خیبر با جزئیات در کتاب درج شود.

حوزه هنری استان زنجان با رویکرد تولید آثار فاخر هنری در قالب دفاع مقدس و تاریخ شفاهی و با نگرش و رویکردی فرهنگی و مذهبی چند سالی است که با فراهم سازی فضا و بستر مناسب برای نویسندگان و خاطر‌ه‌نویسان جوان استان طرح جمع‌آوری خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال