سه شنبه 1 بهمن 1398
همزمان با یوم‌الله ۱۳آبان؛

نمایشگاه عكس «چهل سال مبارزه با امپریالیسم» برپا شد

نمایشگاه عكس «چهل سال مبارزه با امپریالیسم»
    -     کد خبر: 9714
    -     تاريخ انتشار : 1398/8/13|12:18
خانه عكاسان ایران حوزه هنری با مشارکت بنیاد فرهنگی روایت فتح همزمان با یوم‌الله ۱۳آبان نمایشگاه عكس «چهل سال مبارزه با امپریالیسم» را در مسیر راهپیمایی این روز برپا کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه عکس «چهل سال مبارزه با امپریالیسم» شامل تصاویری از دسیسه‌های آمریکا و مقاومت مردم ایران از جمله نمایشگاه‌های برپاشده امروز در طول راهپیمایی یوم‌الله ۱۳آبان است.

این نمایشگاه هم‌اکنون با 25 عكس در قطع 100 در 70 با مشاركت خانه عكاسان ایران و بنیاد فرهنگی روایت فتح در خیابان طالقانی بین خیابان موسوی و سفارت سابق امریكا همزمان با برپایی راهپیمایی یوم‌الله ۱۳آبان در حال برگزاری است.

۱۳آبان در روند تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی ایران روز مهم و پر رویدادی است. چرا که این تاریخ طی سال‌های گوناگون پیروزی انقلاب و پس از آن شاهد روزهای به‌یادماندنی و موثر در استقلال و آزادی کشور بوده است. یکی از این روزهای مهم و سرنوشت‌ساز «روز دانش‌آموز» است. ۱۳ آبان ۵۷ همزمان است با کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی است که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند.

همچنین این روز مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نیز معروف است. چرا که در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، سفارت آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. به این ترتیب هر ساله در این روز راهپیمایی ضد استکباری در سراسر کشور برپا می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال